Розслідування атаки на гумконвой ООН: колону розбомбили літаки Асада і РФ

22.09.2016 15:00

Розслідування атаки на гумконвой ООН: колону розбомбили літаки Асада і РФ

Гуманітарну колону ООН в Сирії, знищену на заході від міста Алеппо, швидше за все, розбомбила сирійська та російська авіація. Автори наголошують, що заяви Міністерства оборони Росії і їхні пояснення даного інциденту, або не мають ніякого відношення до того, що сталося, або не відповідають дійсності.

Гуманітарну колону ООН в Сирії, знищену на заході від міста Алеппо, швидше за все, розбомбила сирійська та російська авіація.

Про це йдеться у результатах розслідування, опублікованого на сайті Citeam.org.

Автори наголошують, що заяви Міністерства оборони Росії і їхні пояснення даного інциденту, або не мають ніякого відношення до того, що сталося, або не відповідають дійсності.

Міноборони РФ заявило, що разом з конвоєм їхав "пікап терористів, які буксирували міномет". Відомство також надало відео, де нібито зафіксований рух конвою. Однак визначення місцевості за геоданими свідчить, що зйомка велася за 6 км від місця, де був розбомлений конвой.

До того ж, аналіз тіней на відео показує, що воно було знято не пізніше 14:00, оскільки ділянка паркану не перебуває в тіні. Між тим, згідно з офіційною заявою Сирійської громадянської оборони, перший удар по колоні було завдано в 19:15, тобто через п'ять годин після проїзду повз неї пікапа.

Міноборони РФ також стверджує, що нібито не було "жодних ознак ураження колони боєприпасами".

Однак є багато зображень із отворами від боєприпасів. Ці отвори можна побачити не тільки на автоколоні, але і на коробках медикаментів на складах Червоного Півмісяця, розташованого неподалік.

Автори розслідування також звертають увагу на інформацію Міноборони РФ про те, що після 13.40 російські військові не вели спостереження за колоною.

Між тим аналіз тіней в кадрах запису трансляції російського безпілотника вказує на те, що цей апарат спостерігав за місцем стоянки колони як мінімум після 17:00, тобто менше, ніж за дві години до авіаудару.

На фото та відео з місця події також видно шматок металу, що нагадує кришку бочкової бомби, а також, швидше за все, хвіст осколково-фугасної бомби ОФАБ-250-270, яка широко використовується російськими ВПС в Сирії.

Удару завдано по гуманітарному конвою і по офісу Червоного Півмісяця в місті Орм аль-Кубра в околицях Алеппо. За даними Сирійського арабського Червоного Півмісяця, загинуло щонайменше 20 людей, з-поміж них директор сирійського Червоного Півмісяця Омар Бакарат. Повністю або частково згоріли 18 з 31 вантажівки в конвої.

Представники сирійської опозиції раніше звинуватили в авіаударі Росію. CNN зазначає, що удар по конвою був завданий на територіях, контрольованих опозиційними сирійськими угрупованнями, які воюють з армією президента Башара Асада.

Представник Міноборони Росії Ігор Конашенков у вівторок заявив, що бойова авіація РФ і Сирії не завдавала ударів по гуманітарному конвою ООН в Алеппо, і звинуватив в атаці на конвой бойовиків терористичного угруповання "Джебхат ан-Нусра".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus