Розведення сил на Донбасі не призведе до втрати територій - Полторак

13.10.2016 20:00

Розведення сил на Донбасі не призведе до втрати територій - Полторак

Міністр оборони України Степан Полторак запевняє, що при розведенні сил і засобів на окремих ділянках фронту немає небезпеки втрати територій, а українські військові готові оперативно реагувати на будь-які можливі загрози. За його словами, наприклад, біля Станиці військові здатні п"ротягом 15-20 хвилин зайняти свої позиції й адекватно відреагувати на загрозу".

Міністр оборони України Степан Полторак запевняє, що при розведенні сил і засобів на окремих ділянках фронту немає небезпеки втрати територій, а українські військові готові оперативно реагувати на будь-які можливі загрози, передає "Інтерфакс-Україна".

Широкине на сьогодні є найбільш неспокійною ділянкою фронту, але ЗС України цілковито контролюють там ситуацію - Полторак
Полторак: перемовини слід вести з тими, хто розпочав війну, й вони не на Донбасі

"За два з половиною роки війни ми навчилися розраховувати усі загрози. Якщо говорити про Станиці Луганській, то частини та підрозділи, опорні пункти, які знаходяться в цьому районі, навіть при виведенні, забезпечують повністю можливість Збройним Силам протягом 15-20 хвилин зайняти свої позиції й адекватно відреагувати на загрозу", - сказав Полторак на брифінгу у четвер, 13 жовтня 2016 року, в Києві.

Міністр оборони заявив, що в районі Станиці Луганській відсутня жодна загроза втрати населених пунктів чи територій.

Полторак зазначив, що вночі в районі Станиці Луганській було зафіксовано 5 обстрілів з ГП-25 (підствольний гранатомет), і сьогодні приймається рішення про подальше відведення або не відводять сил і засобів на цій ділянці.

Він наголосив, що головною умовою для відводу є повне припинення вогню на певних ділянках протягом 7 днів та постійний цілодобовий моніторинг місії ОБСЄ.

Нагадаємо, 21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документом передбачено розведення сил і засобів у Золотому, Петровському та Станиці Луганській.

1 жовтня розведення сил відбулося у Золотому, 7 жовтня - у Петровському (з другої спроби), а 9 жовтня мало би відбутися у Станиці Луганській.

Натомість 9 жовтня голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз заявив, що заплановане відведення підрозділів Збройних сил України в Станиці Луганській скасовується. Як пояснили у Міноборони, це пов'язано з тим, що росіяни та найманці не відвели своїх підрозділів та озброєння у цьому районі, а також через те, що там не припиняються обстріли українських позицій та мирних мешканців.

Українська сторона під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи (ТКГ) за участю представників проросійських бойовиків, яка відбулася у вівторок, 11 жовтня 2016 року, звинуватила ОРЛО у зриві розведення сторін в Станиці Луганській.

Широкине на сьогодні є найбільш неспокійною ділянкою фронту, але ЗС України цілковито контролюють там ситуацію - Полторак

Збройні сили України повністю контролюють ситуацію в районі Широкиного Донецької області, де спостерігається загострення ситуації, заявив міністр оборони України.

"Щодо Широкиного, дійсно, там є загострення... Ви пам'ятаєте, кілька днів тому там стався бій з диверсійно-розвідувальною групою (ДРГ - ред.) противника, яка вийшла на наші підрозділи. Під час бою двох диверсантів було знищені, двоє підірвалися на мінах при відході, один був узятий в полон й одному вдалося втекти. Саме після цього там загострилася ситуація.

Після цього було ще одне бойове зіткнення з ДРГ противника, й на сьогодні ця ділянка є найбільш неспокійною", - сказав Полторак журналістам в Києві в четвер .

Міністр пов'язує це, по-перше, з ротацією підрозділів противника на даній ділянці фронту, а по-друге, на його думку, бойовики таким чином намагаються "дати відповідь" українським військовим на втрати, яких вони зазнали в тому районі.

"Але ми чітко утримуємо там ситуацію, й контролюємо її повністю", - сказав міністр.

Полторак: перемовини слід вести з тими, хто розпочав війну, й вони не на Донбасі

Мністр оборони України вважає, що переговори про врегулювання ситуації на Донбасі потрібно вести з тими, хто почав цю війну й ці люди не перебувають в Донецьку чи Луганську.

Коментуючи у четвер на прохання журналістів візит народного депутата Надії Савченко нібито на окуповану територію (пізніше вона уточнила, що "це були прикордонні території до сірої зони"), він зазначив, що це є насамперед особистою справою народного депутата.

"Але як військовий, який чітко розуміє, скільки загинуло цивільних і військових людей, я думаю, що якщо вести перемовини, то потрібно це робити з тими, хто починав цю війну", - наголосив міністр.

"Я не знаю, з ким зустрічалася Савченко у Донецьку та Луганську, але я точно знаю, що в Донецьку і Луганську немає тих, хто розпочав цю війну", - додав Полторак.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus