Розвідка Естонії припускає можливість нападу РФ на країни Балтії

09.03.2016 18:00

Розвідка Естонії припускає можливість нападу РФ на країни Балтії

Використання військової сили Російської Федерації проти країн Балтії малоймовірне, однак повністю таку можливість не можна відкидати. Про це йдеться в річному звіті Департаменту інформації, який відповідає за зовнішню розвідку Естонії. Автори звіту вважають, що Росія має намір в перспективі виключити військову присутність США в Європі.

Використання військової сили Російської Федерації проти країн Балтії малоймовірне, однак повністю таку можливість не можна відкидати.

Про це йдеться в річному звіті Департаменту інформації, який відповідає за зовнішню розвідку Естонії, передає "РБК-Україна" з посиланням на Postimees.

Повідомляється, що звіт розвідки зосереджений на Росії, але в ньому також присутні розділи про Сирію, Лівію, "Ісламську державу", міграційну кризу і кіберзахист. Автори звіту вважають, що Росія має намір у перспективі виключити військову присутність США в Європі.

Також у документі йдеться, що загроза військового конфлікту для країн Балтії може виникнути у випадку, якщо Росія, через уявну загрозу з боку Заходу, прорахується в оцінці ситуації на Балтії. При цьому Росія розглядає Європу як єдине ціле і тому конфлікт в Україні й боротьба за Арктику можуть вплинути на країни Балтії. У документі наголошується, що Естонія не є пріоритетом для Росії, однак вона може зважитися на воєнне втручання в разі конфлікту з НАТО в іншому регіоні, щоб створити гарячу точку в країнах Балтії і зміцнити свої позиції у подальших за цим переговорах.

Як повідомлялося раніше, російські військові літаки за 2015 рік спровокували 266 небезпечних авіаінцидентів у повітряному просторі Естонії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus