Розвідка США спростувала свою причетність до витоку "компромату" на Трампа

12.01.2017 09:00

Розвідка США спростувала свою причетність до витоку "компромату" на Трампа

Глава Національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що обговорив ввечері в середу, 11 січня, з обраним президентом США Дональдом Трампом повідомлення в пресі про документ, в якому міститься інформація про нібито наявний у Росії компромат на майбутнього главу держави. В бесіді з Трампом він підкреслив, що цей документ не має відношення до американської розвідки.

Глава Національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що обговорив ввечері в середу, 11 січня, з обраним президентом США Дональдом Трампом повідомлення в пресі про документ, в якому міститься інформація про нібито наявний у Росії компромат на майбутнього главу держави, повідомляє Reuters.

Як говориться в поширеній заяві Клеппера, в бесіді з Трампом він підкреслив, що цей документ не має відношення до американської розвідки.

За словами глави розвідки, з обраним президентом вони говорили про проведені минулої п'ятниці закритих брифінгах, які були присвячені кібератакам, скоєних під час виборчої кампанії і приписуються Росії. "Ми також обговорили документ приватної охоронної компанії, який в останні місяці широко розійшовся в ЗМІ, серед членів Конгресу, співробітників його апарату, ще до того, як Розвідтовариство стало про нього відомо. Я підкреслив, що цей документ не складався американською розвідкою, і я не вважаю, що витік був від розвідслужб", - сказав Клеппер.

За даними The Wall Street Journal і Forbes, під приватною охоронною організацією розвідка розуміє компанію Orbis Business Intelligence, яку заснував колишній британський розвідник Крістофер Стиль.

Зараз 52-річний Стиль є одним із двох директорів лондонської компанії Orbis Business Intelligence Ltd.

Другий директор, 58-річний Крістофер Барроуз, заявив, що не буде "підтверджувати або спростовувати", що доповідь про Трампа склала його фірма.

Сам Стиль також не дав коментар з цього приводу. Wall Street Journal пише, що помічник Стила на неодноразові прохання про коментар заявляв, що це питання "дуже гаряче".

Відповідно до профілю Барроуза в LinkedIn, він був радником в Міністерстві закордонних справ Великобританії, у нього були відрядження до Брюсселя і Нью-Делі в 2000-і роки. МЗС відмовився від коментарів. У профілі LinkedIn Стила немає подробиць про його кар'єру.

Як пише газета, співробітники розвідки часто використовують дипломатичні відрядження в якості прикриття для своєї шпигунської діяльності.

Orbis Business Intelligence була утворена в 2009 році колишніми фахівцями британської розвідки, йдеться на сайті компанії. Корпоративні звіти свідчать про те, що Orbis належить іншій компанії, якою, в свою чергу, спільно володіють Стиль і Барроуз.

Як зазначає газета, досьє на Трампа складається з серії непідписаних записок, які, як вважають, були складені в період з червня по грудень 2016 року. Крім створення цього досьє, Стиль також розробив план, щоб отримати інформацію для правоохоронних органів в США і Європі, в тому числі ФБР.

Керівник Нацрозвідки зазначив, що спецслужби США не підтверджують достовірність цих документів і не роблять ніяких висновків на їх підставі. За словами Клеппера, в бесіді з Трампом він висловив "глибоке занепокоєння" у зв'язку з публікаціями, і вони обидва погодилися з тим, що подібні витоки завдають шкоди національній безпеці США.

Однак, підкреслив Клеппер, "частина наших зобов'язань полягає в тому, щоб надавати політикам якнайповнішу картину по будь-яких питань, що стосуються нашої національної безпеки".

Напередодні американський телеканал CNN з посиланням на людей, що мають доступ до секретної інформації, повідомив про можливу наявність компромату на Трампа у російських спецслужб. Зазначалося, що про це американській стороні стало відомо від колишнього співробітника британської розвідки Mi6, який отримав дані від російських джерел.

Трамп на прес-конференції в середу заявив, що ніякого компромату на нього у Росії бути не може і різко розкритикував ЗМІ, що публікують неперевірені дані.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus