Саакашвілі збирається їхати до Грузії після виборів. Поліція обіцяє заарештувати його

26.09.2016 12:00

Саакашвілі збирається їхати до Грузії після виборів. Поліція обіцяє заарештувати його

У разі перетину кордону Грузії екс-президент Михайло Саакашвілі буде заарештований, заявив міністр внутрішніх справ республіки Георгій Мгебрішвілі. Дружина Саакашвілі Сандра Руловс, яка балотується в мажоритарні депутати від Зугдідського району, майже на всіх зустрічах зі своїми прихильниками заявляє, що "повернення Михайла в Грузію неминуче".

У разі перетину кордону Грузії екс-президент Михайло Саакашвілі буде заарештований, заявив у понеділок, 26 вересня, журналістам міністр внутрішніх справ республіки Георгій Мгебрішвілі. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Саакашвілі повідомив нещодавно грузинським ЗМІ, що відразу ж після оголошення в ефірі телекомпанії "Руставі 2" екзит-результатів полу на парламентських виборах 8 жовтня він прибуде до Грузії, а за кілька днів до виборів відкриє свій штаб у Туреччині на кордоні з республікою.

Дружина Саакашвілі Сандра Руловс, яка балотується в мажоритарні депутати від Зугдідського району, майже на всіх зустрічах зі своїми прихильниками заявляє, що "повернення Михайла в Грузію неминуче".

Тим часом, як заявив Мгебрішвілі, екс-президент буде затриманий у разі появи в Грузії, так як він оголошений в розшук за скоєні злочини. "Поліція щодо Саакашвілі, якщо він перетне грузинський кордон, буде діяти виключно в рамках чинного законодавства. Він буде затриманий", - сказав міністр.

У минулі вихідні партія Саакашвілі "Єдиний національний рух" (ЄНР) анонсувала проведення 2 жовтня в центрі Тбілісі грандіозного мітингу своїх прихильників. За заявою одного з лідерів ЄНР Мелія Ніки, правляча партія "Грузинська мрія" має намір також 2 жовтня провести в Тбілісі акцію своїх прихильників. "Це відверта провокація з боку влади і правлячої партії", - сказав журналістам Мелія.

У свою чергу лідер "Грузинської мрії", - прем'єр міністр Георгій Квірікашвілі заявив в понеділок журналістам, що його партія не планує проведення якихось мітингів, що підсумовують передвиборну кампанію.

"Ми знаходимося у владі, є правлячою партією і незрозуміло, кому ми повинні проводити контракції. Наша партія практично вже виграла парламентські вибори. Ми не плануємо проведення якихось акцій, що створюють дискомфорт населенню", - сказав Квірікашвілі.

За оцінками грузинських експертів, подолати на виборах п'ятивідсотковий бар'єр, необхідний для проходження в парламент, гарантовано зможуть лише "Грузинська мрія" і "Єдиний національний рух". Експерти не виключають, що необхідну кількість голосів може отримати партія "Держава для народу", очолювана оперним співаком Паата Бурчуладзе.

Нагадаємо, Саакашвілі покинув Грузію після вступу на посаду нового президента країни Георгія Маргвелашвілі в листопаді 2013 року.

Головна прокуратура Грузії заочно пред'явила йому звинувачення за кількома кримінальними статтями, в тому числі у розтраті близько 5 мільйонів доларів державних коштів на особисті потреби. Пізніше Саакашвілі було оголошено у внутрішньодержавний розшук.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus