Сакварелідзе призначили старшим групи прокурорів у судочинстві в справі "діамантових прокурорів". Він називає це "клоунадою"

04.03.2016 21:00

Сакварелідзе призначили старшим групи прокурорів у судочинстві в справі "діамантових прокурорів". Він називає це "клоунадою"

"Ми вважаємо, що досить логічним було би безпосередньо самому Давиду Сакварелідзе взяти участь в судовому розгляді вказаної справи і підтримати державне звинувачення в суді. Будь ласка, все у ваших руках, постанова підписана і є усі підстави Сакварелідзе довести професіоналізм і знання українських законів в суді", - зауважив Куценко.

Виконувач обов'язків генерального прокурора України Юрій Севрук підписав постанову про призначення заступника генпрокурора України - прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе старшим групи прокурорів в судочинстві у справі так званих "діамантових прокурорів", заявив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко. Про це передає "Інтерфакс-Україна".

Куценко на брифінгу в Києві в п'ятницю, 4 березня 2016 року, нагадав, що з понеділка, 7 березня, починається судовий розгляд справи так званих "діамантових прокурорів" – колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і заступника керівника ГСУ Генпрокуратури Володимира Шапакіна, а також громадянина Валерія Гібаленка.

"Враховуючи створення нового підрозділу - генеральної інспекції з метою підвищення ефективності в роботі виконувачем обов'язків генерального прокурора України Севруком підписана постанова, якою фактично визначена група прокурорів для здійснення обов'язків прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, і визначений старший групи, яким став заступник генерального прокурора України, - прокурора Одеської області Давид Сакварелідзе. Дивно, що сам пан Давид не підписав цю постанову, враховуючи, що в понеділок вже починається судовий розгляд справи, оскільки брати участь в цій справі зможуть лише прокурори, вже призначені до генеральної інспекції України. У зв'язку з цим цю дію сьогодні безпосередньо виконав в.о. генерального прокурора України", - уточнив Куценко.

Прокурор Генпрокуратури зауважив, що для того, щоб прибрати якісь звинувачення щодо тиску на прокурорів у справі "діамантових прокурорів", у генпрокуратурі закликають Сакварелідзе підписати вказану постанову, "що засвідчить те, що він ознайомився з цією справою, з доказовою базою і можливістю юридично підтримати держобвинувачення".

"Ми вважаємо, що досить логічним було би безпосередньо самому Давиду Сакварелідзе взяти участь в судовому розгляді вказаної справи і підтримати державне звинувачення в суді. Будь ласка, все у ваших руках, постанова підписана і є усі підстави Сакварелідзе довести професіоналізм і знання українських законів в суді", - резюмував Куценко.

У свою чергу заступник генерального прокурора України - прокурора Одеської області Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook виклав тези згаданої Куценком постанови та написав: "Замість бюрократичної клоунади і епістолярної війни я щиро раджу вам (Севруку - ред.) активно зайнятися десятками тисяч резонансних корупційних справ, які роками припадають порохом у Генеральній прокуратурі. Напевно, ви звикли до таких методів роботи і стосунків з колегами під час Революції Гідності, коли як високий посадовець в Генпрокуратурі за вказівкою керівника цього відомства Пшонки і його одіозного заступника Андрєєва наглядали за дотриманням законів в органах внутрішніх справ. Про "якість" цієї роботи і її ціну навіть зараз, через два роки після Революції, добре пам'ятає уся Україна. Ще раз звертаюся до вас і все ще генерального прокурора Шокіну (Віктора Шокіна - ред.) з наполегливою вимогою про негайне призначення усіх поданих мною кандидатур на відповідні посади в Генеральній інспекції. Підтримка цих хлопців повинна стати для вас справою совісті і честі, якщо ці поняття в принципі щось для вас означають".

Про те, чи готовий він очолити держобвинувачення в судочинстві у справі так званих "діамантових прокурорів", Сакварелідзе прямо не написав.

Довідка

Корнієць та Шапакін були затримані На початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку у них були виявлені чималі кошти, а також діаманти.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн гривень. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн гривень. Він і її вніс та вийшов із СІЗО.

Корнієць вийшов із СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн гривень.

22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав для Корнійця запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 млн 45 тисяч гривень.

Заступник генпрокурора Віталій Касько скаржився, що керівництво ГПУ чинить тиск під час розслідуванні цієї справи. Пізніше Касько пішов із займаної посади, зокрема, й через цю справу.

Антикорупційний комітет Верховної Ради звернувся до спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з вимогою викликати Шокіна на трибуну парламента для пояснень про тиск у справі "діамантових прокурорів", однак генпрокурор в парламент так і не прийшов.

У Генпрокуратурі запевняли, що інформація про те, що керівництво відомства покриває так званих "діамантових прокурорів", є неправдивою.

Обвинувальний акт щодо Корнійця та Шапакіна розглядатиме колегія суддів Голосіївського районного суду міста Києва: суддя-доповідач Дмитро Валігура, судді Наталя Дроздова й Олена Первушина.

Сакварелідзе, як і Касько, є одними з найбільш відомих критиків позиції керівництва ГПУ по цій справі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus