Сакварелідзе створив штаб контролю над справою "діамантових прокурорів", яку він назвав "справої честі нової України"

10.03.2016 20:00

Сакварелідзе створив штаб контролю над справою "діамантових прокурорів", яку він назвав "справої честі нової України"

"Ваша присутність на судових засіданнях і активний медіа-моніторинг процесу буде важливим фактором контролю за його об'єктивністю. Ми не повинні дати жодного шансу розвалити цю знакову справу - справу честі нової України", - наголосив заступник генпрокурора.

Заступник генпрокурора і прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе закликав усіх небайдужих приєднатися до наглядового штабу для контролю над справою "діамантових прокурорів". Про це він написав в четвер, 10 березня 2016 року, на своїй сторінці в Facebook.

Суд не захотів міняти прокурорів Симонова і Проскурнікова
Справа "діамантових": куму Корнійця залишили в складі суду

За його словами, зараз критично важливо забезпечити максимальний громадський контроль над подальшим процесом, аби не допустити спроби будь-яких маніпуляцій з боку недоброзичливців.

Приєднатися до штабу він закликав усіх бажаючих активістів, блогерів, народних депутатів, громадських діячів та просто зацікавлених у справедливому правосудді осіб.

"Ваша присутність на судових засіданнях і активний медіа-моніторинг процесу буде важливим фактором контролю за його об'єктивністю. Ми не повинні дати жодного шансу розвалити цю знакову справу - справу честі нової України", - написав Сакварелідзе.

Всіх, хто хоче приєднатися до цієї ініціативи, він закликав зареєструватися, використовуючи цю форму.

"Також пропоную всім зацікавленим самим визначити зручне для них місце і час зустрічі для координації наших подальших кроків", - додав він.

За словами прокурора, наразі відчувається значний тиск системи, яка намагається замнути справу діамантових прокурорів (заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна). Також по цій справі з ними проходить громадянин Валерій Гібаленко.

Зокрема, за його словами, одна з суддів Голосіївського райсуду Києва близька до Корнійця. Через це прокуратура оголосила відвід суддям, однак суд у ньому відмовив.

Нагадаємо, 4 березня виконувач обов'язків генерального прокурора України Юрій Севрук підписав постанову про призначення Сакварелідзе старшим групи прокурорів в судочинстві у справі так званих "діамантових прокурорів". "Будь ласка, все у ваших руках, постанова підписана і є усі підстави Сакварелідзе довести професіоналізм і знання українських законів в суді", - наголосив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко, який виконує функції одного з офіційний речників відомства.

Довідка

Корнієць та Шапакін були затримані На початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку у них були виявлені чималі кошти, а також діаманти.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн гривень. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн гривень. Він і її вніс та вийшов із СІЗО.

Корнієць вийшов із СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн гривень.

22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав для Корнійця запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 млн 45 тисяч гривень.

Заступник генпрокурора Віталій Касько скаржився, що керівництво ГПУ чинить тиск під час розслідуванні цієї справи. Пізніше Касько пішов із займаної посади, зокрема, й через цю справу.

Антикорупційний комітет Верховної Ради звернувся до спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з вимогою викликати Шокіна на трибуну парламента для пояснень про тиск у справі "діамантових прокурорів", однак генпрокурор в парламент так і не прийшов.

У Генпрокуратурі запевняли, що інформація про те, що керівництво відомства покриває так званих "діамантових прокурорів", є неправдивою.

Обвинувальний акт щодо Корнійця та Шапакіна розглядатиме колегія суддів Голосіївського районного суду міста Києва: суддя-доповідач Дмитро Валігура, судді Наталя Дроздова й Олена Первушина.

Сакварелідзе, як і Касько, є одними з найбільш відомих критиків позиції керівництва ГПУ по цій справі.

Справа "діамантових": куму Корнійця залишили в складі суду

Голосіївський районний суд міста Києва відхилив клопотання представників державного обвинувачення щодо відводу колегії суддів, які ведуть підготовче засідання у справі "діамантових прокурорів", повідомляє "Укрінформ".

"Розглянувши клопотання, суд дійшов висновку, що немає підстав задовольняти клопотання представника державного обвинувачення", - оголосив суддя Валігура.

Після оголошення рішення суду представники захисту підозрюваних оголосили про відвід представникам державного обвинувачення, оскільки, на їхню думку, дану справу в суді мають представляти прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Своєю чергою прокурор Сімонов зауважив, що обвинувальний акт у справі був сформований ще до утворення САП, і вони мають усі повноваження представляти цю справу.

Перед цим представники державного обвинувачення у справі "діамантових" прокурорів оголосили відвід складу суду Голосіївського райсуду, які ведуть підготовче засідання у справі, мотивуючи свою позицію тим, що одна із суддів є кумою підозрюваного Корнійця.

"Замголови Голосіївського райсуду Лариса Калініченко є кумою Корнійця, і на цій підставі я заявляю відвід складу суду", - оголосив прокурор Сімонов.

Сам Корнієць із цього приводу заявив, що його родичі ніколи не працювали в Голосіївському райсуді.

Суд не захотів міняти прокурорів Симонова і Проскурнікова

Голосіївський районний суд відхилив клопотання адвокатів Корнійця й Шапакіна про відвід прокурорів Яніса Симонова та Олександра Проскурнікова, которі представляють в суді державне обвинувачення.

"Колегія суддів, порадившись у нарадчій кімнаті, вирішила, що відведення прокурорам Симонову і Проскурнікову є безпідставним і задоволенню не підлягає", - оголосив суддя Валігура.

Після цього сторони перейшли до розгляду питання про відповідність обвинувального акта вимогам Кримінально-процесуального кодексу України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus