"Самопоміч" закликає не підтримувати ініціативу "БПП" про часткове закриття декларацій чиновників

03.10.2016 15:00

"Самопоміч" закликає не підтримувати ініціативу "БПП" про часткове закриття декларацій чиновників

Соболєв нагадав, що до парламенту внесено законопроект лідера фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Гриніва, який ініціює таке закриття відомостей із декларацій. При цьому він зазначив, що сьогодні громадські діячі вперше прийшли під ВР "з нецензурними висловами", котрі спрямовані проти таких "прекрасних" ініціатив.

Голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв закликає ВР не підтримувати ініціативу фракції "БПП" щодо часткового закриття інформації у деклараціях представників влади. Про це він сказав сьогодні, 3 жовтня, на Погоджувальній раді лідерів фракцій та голів комітетів парламенту, передає УНІАН.

Соболєв нагадав, що до парламенту внесено законопроект лідера фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Гриніва, який ініціює таке закриття відомостей із декларацій.

При цьому він зазначив, що сьогодні громадські діячі вперше прийшли під ВР "з нецензурними висловами", котрі спрямовані проти таких "прекрасних" ініціатив. За словами Соболєва, вони також протестували проти позбавлення незалежності Антикорупційного бюро.

Соболєв наголосив, що "не можна в таке зараз гратися". За його словами, якщо зараз ВР підтримає такі ініціативи і повернеться "в домайданівські часи", то тоді вже важко буде уявити, з чим прийдуть українські громадяни, якщо "ввічливі громадські активісти приходять з матюками".

Соболєв закликав не підтримувати законопроект Гриніва, який він назвав "корупціогенним".

Нагадаємо, Гринів запропонував ВР внести зміни до закону про запобігання корупції і закрити для загального користування інформацію із декларацій чиновників.

Зокрема, відповідним законопроектом №5192 передбачається, що відомості про цінне рухоме майно, вартість та розмір отриманих подарунків, наявні грошові активи, у тому числі готівкові кошти, кошти, позичені третім особам, активи в дорогоцінних (банківських) металах, фінансові зобов’язання, видатки та всі правочини, вчинені у звітному періоді тощо, належатимуть до інформації з обмеженим доступом та не підлягатимуть оприлюдненню.

На думку автора законопроекту, запропоновані зміни "нададуть змогу запобігти вчиненню злочинів проти життя та здоров’я декларантів, членів їхніх сімей, а також запобігти злочинам проти власності всіх цих осіб".

31 серпня голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко передав керівнику НАЗК атестат відповідності комплексної системи захисту інформації е-декларування – і з опівночі 1 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронних декларацій.

Однак спершу система працювала не цілком справно.

Повноцінна робота НАЗК, включно із системою електронного декларування, є ключовою умовою до запровадження безвізового режиму.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus