САП передала до суду справу військового прокурора Кулика

24.10.2016 22:00

САП передала до суду справу військового прокурора Кулика

Кримінальне провадження з приводу незаконного збагачення військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика в понеділок, 24 жовтня 2016 року, передано до суду. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

Кримінальне провадження з приводу незаконного збагачення військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика в понеділок, 24 жовтня 2016 року, передано до суду.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт щодо військового прокурора сил АТО Кулика в суд для розгляду по суті.

Як повідомлялося раніше, обвинувальний акт Кулику вручили 21 жовтня в приміщенні Бюро. Його звинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

Як заявляє нардеп Сергій Лещенко, при цьому Кулика покриває його керівник - головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Матіос дав йому (Кулику - ред.) розслідувати резонансну справу по Курченку, щоб його врятувати. Окрім того, Матіос дискредитує НАБУ, це можна перевірити в одному з останніх його інтерв'ю. Матіос намагається врятувати Кулика від кримінального провадження, яке здійснює НАБУ, шляхом доручення йому кримінальних справ, які не відповідають підслідності Головної військової прокуратури", - вважає нардеп.

За його словами, одразу після приходу Юрія Луценка до влади у Генпрокуратурі було передано два провадження військовій прокуратурі, яка взагалі не мала до них відношення.

"Це справа Клименка і справа Курченка. Вони розслідувалися Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури до цього. У справі Курченка були вже готові підозри у вересні минулого року Кацубі і Бойку в липні минулого року. Кацубі її пред'явили, а Бойку - ні. Двоє Кацуб повтікали. Зараз будуть виводити Бойка з-під удару, а обмежаться Кацубами", - заявляв цьогоріч влітку Лещенко.

За даними САП, Кулик отримав справу Курченка вже після того, як по ньому почали провадження антикорупціонери.

Довідка

Кримінальне провадження щодо військового прокурора сил АТО Кулика за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення), розпочато 25 грудня 2015 року.

За словами заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максима Грищука, Кулик протягом останніх п'яти років заробив такий обсяг коштів, який є набагато меншим за вартість придбаного ним за цей час майна.

29 червня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук за місцем проживання військового прокурора сил АТО Кулика.

1 липня детективи НАБУ встановили фактичне місцеперебування Кулика і передали йому узгоджені зі Спеціалізованою антикорупційної прокуратурою копії клопотань з матеріалами про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням засобів контролю, а також відсторонення від займаної посади.

4 липня Солом'янський райсуд міста Києва відсторонив від виконання посадових повноважень військового прокурора антитерористичної операції Кулика на два місяці. Увечері того ж дня суд обрав особисте зобов'язання, як запобіжний захід для Кулика. Таким чином, він зобов'язаний не виїжджати за межі Києва без повідомлення слідчим.

13 липня Апеляційний суд міста Києва поновив Кулика на посаді.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus