Сашка "Стоматолога" підозрюють у причетності до заволодіння "Межигір'ям". Його оголошено у розшук - ГПУ

17.10.2016 19:00

Сашка "Стоматолога" підозрюють у причетності до заволодіння "Межигір'ям". Його оголошено у розшук - ГПУ

"За цими епізодами, інкримінованими Олександру Януковичу, слідство оголосило його в розшук та отримано дозвіл суду на його затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - йдеться в інформації.

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури України в межах розслідування кримінальногопровадження за фактом заволодіння посадовцями резиденцією "Межигір'я" та його легалізації повідомив про підозру у вчиненні відповідних злочинів екс-президенту України Віктору Януковичу та його синові Олександру (він же Сашко "Стоматолог").

У повідомленні, яке оприлюднено в понеділок, 17 жовтня 2016 року, офіційним сайтом Генпрокуратури України, наголошується, що досудове розслідування здійснюється в кримінальному провадженні за фактами заволодіння посадовими особами з числа колишнього вищого керівництва держави України державним майном в особливо великих розмірах вартістю понад 500 млн грн - резиденцією "Межигір'я", і його легалізації.

"У зазначеному кримінальному провадженні за цими фактами повідомлено про підозру Віктору Януковичу за ознаками злочинів, передбачених частиною 5 статті 191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах службовою особою шляхом зловживанням своїм службовим становищем), частиною 3 статті 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) КК України", - нагадали у відомстві.

У той же час, додають у відомстві, під час розслідування, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру старшому синові Януковича в причетності до зазначеного заволодіння державним майном за ознаками злочинів, передбачених частиною 3 статті 27, частини 2 статті 205, (організація створення фіктивних підприємств з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі), частиною 5 статті 27, частини 5 статті 191 (пособництво в заволодінні державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем), частиною 5 статті 27, частини 3 статті 209 (пособництво в легалізації майна, отриманого злочинним шляхом) КК України.

"За цими епізодами, інкримінованих Олександру Януковичу, слідство оголосило його в розшук та отримано дозвіл суду на його затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - йдеться в інформації.

У Генпрокуратурі України нагадали, що вчинення зазначених злочинів також інкримінується колишньому голові правління Національної акціонерної компанії "Надра України" Едуарду Ставицькому та директору товариства з обмеженою відповідальністю "Танталіт" Павлу Литовченку, які оголошені в розшук.

Розслідування щодо інших осіб, причетних до зазначеного злочину, триває.

За підрахунками американського експерта Алана Райлі, "попередній режим має повернути Україні близько 30 мільярдів доларів".

Довідка. Як склалася доля Олександра Вікторовича Януковича після перемоги Євромайдану

Українські правоохоронці й політики неодноразово заявляли, що старший син екс-президента нібито фінансував придушення Революції Гідності взимку 2013-2014 років й організовував додаткові виплати "Беркуту", "тітушкам", а також лояльним до влади ЗМІ.

У листопаді 2013 року Forbes оцінив його статки в 510 мільйонів доларів. У квітні капітал старшого сина Януковича був майже втричі менший - 187 мільйонів.

У квітні 2014 року СБУ оголосила Олександра Януковича у розшук за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України (службова підробка, підробка документів, а також складання й видача свідомо неправдивих документів, що спричинила важкі наслідки).

Санкції цієї статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років.

Восени 2014 року в заочному інтерв'ю російським ЗМІ старший син Януковича заявив, що працює у своїй фірмі, яку відкрив у Санкт-Петербурзі разом зі своїми колишніми підлеглими, які також виїхали з України. Він розповів, що не отримував російського громадянства, але має дозвіл на працевлаштування в Росії. Згідно з базою даних "СПАРК-Інтерфакс", 7 травня 2014 року Олександр Янукович зареєстрував у Петербурзі ТОВ "Арсенал-Інвест", яке займається нерухомістю.

Окрім того, він спростовував відомості про партнерські стосунки з Сергієм Курченком й звинувачення у тому, що через нього родина Януковича фінансує проросійських бойовиків в окремих районах Донецької області, зокрема, незаконне збройне формування (НЗФ) "Оплот" на чолі з колишнім керівником донецьких "тітушок" Олександром Захарченком: "Ніколи не мав бізнесу з цією людиною (Курченком - ред.) й ледь з нею знайомий... Фінансувати війну на моєму рідному Донбасі не збирався і не буду. Я і моя команда готові брати участь в його відродженні".

Печерський районний суд 3 березня цього року наклав арешт на 11 банківських рахунків у трьох банках, які були відкриті компаніями, що належали Олександру Януковичу. Зокрема, арешти були накладені на рахунки компаній "Мако Холдинг", "Мако Актив", "Білдінг Інвестменс Груп". Суд наклав арешти на чотири рахунки в банку ING Bank NV (Нідерланди), на п'ять рахунків - в "УкрБізнесБанку" та на два рахунки у "Всеукраїнському банку розвитку (останні два - ліквідовано; аналітики називали їх "родинними" банками Януковичів)".

Під час досудового розслідування встановлено, що Олександр Янукович протягом 2013 року за сприяння свого батька - колишнього президента України - та інших осіб з числа вищого керівництва країни організував злочинну схему зі сприяння належним йому підприємствам компаній групи "Мако" в протиправній мінімізації податкових зобов'язань, що підлягають сплаті до бюджету, а також у заволодінні цими бюджетними коштами.

Зазначені протиправні дії Януковича-молодшого і групи невстановлених осіб призвели до фактичного ненадходження до держбюджету коштів на загальну суму 42,598 млн гривень.

Також у березні старший син колишнього голови української держави разом зі своїм батьком зажадали від України компенсації розміром 80 тисяч доларів на кожного. Вони вимагають відшкодувати їм витрати на адвокатів, які оскаржували в Європі впроваджені проти них санкції.

Молодший брат підприємця, Віктор Вікторович Янукович, втопився минулої весни в озері Байкал.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus