Савченко підтвердила "сухе" голодування, адвокати вимагають від омбудсмена РФ інформувати про її стан

05.03.2016 17:00

Савченко підтвердила "сухе" голодування, адвокати вимагають від омбудсмена РФ інформувати про її стан

Незаконно засуджена російською владою народний депутат України Надія Савченко офіційно оголосила "сухе" голодування. Відповідну заяву українки оприлюднили її адвокати. При цьому Савченко заборонила "в СІЗО і взагалі в Росії" намагатися виводити її з голодування, брати будь-які аналізи і примушувати приймати будь-які медикаменти.

Незаконно засуджена російською владою народний депутат України Надія Савченко офіційно оголосила "сухе" голодування.

Відповідну заяву українки, що датується сьогоднішнім днем, 5 березня, оприлюднили її адвокати.

Адвокати вимагають від омбудсмена РФ інформувати про стан Савченко
Великобританія закликає негайно звільнити Савченко

"Я, Савченко Надія Вікторівна, українка, громадянка України, оголошую сухе голодування з 04.03.2016 р до повернення мене в Україну живою або мертвою!" - Йдеться в документі.

Як підкреслила бранка Кремля, це її протест на дії російської влади, спецслужб РФ, слідства, суду та прокуратури, які намагаються "приховати свої злочини". До останніх Савченко віднесла порушення міжнародного права, викрадення її з України і насильницьке перевезення в Росію, а також незаконне утримування її у в'язниці і "безчесний суд".

При цьому Савченко заборонила "в СІЗО і взагалі в Росії" намагатися виводити її з голодування, брати будь-які аналізи і примушувати приймати будь-які медикаменти.

"Забороняю російським лікарям і співробітникам СІЗО до мене торкатися. Згодна тільки на огляд лікарями з України або Європи... Будь-яке застосування до мене фізичної сили буду розцінювати як тортури і чинити опір", - заявила полонянка.

При цьому вона додала, що якщо до 9 березня "залишиться живою", то вимагає привезти її на засідання суду.

"У разі моєї смерті забороняю робити розтин мого тіла і вимагаю віддати його цілим моїм мамі і сестрі. Моє рішення незмінне!" - заявила мужня українка.

Як відомо, в разі "сухого" голодування смертельний результат може наступити через 5-7 днів.

Адвокати вимагають від омбудсмена РФ інформувати про стан Савченко

Адвокати Надії Савченко вимагають від уповноваженої з прав людини в Російській Федерації Елли Панфілової інформувати про стан здоров'я їхньої підзахисної.

Про це повідомив її адвокат Микола Полозов, передає УНІАН.

"Ми вимагаємо від Панфілової надавати регулярно інформацію про стан здоров'я Савченко. Зараз свята, і у нас немає доступу в СІЗО, дізнатися, що з Надією, у нас немає можливості. Вона оголосила сухе голодування 4 березня", - сказав він.

Нагадаємо, Савченко в Росії звинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. Савченко і її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

У середині грудня 2015 року російський суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона в знак протесту оголосила голодування - третю з моменту її арешту влітку 2014 року.

2 березня держзвинувачення зажадало, щоб суд засудив Савченко до 23 років позбавлення волі в колонії загального режиму.

3 березня суд відмовив Савченко в останньому слові. Після дебатів суддя закрив засідання, додавши, що процес продовжиться 9 березня. У відповідь Савченко заявила, що відмову їй в останньому слові сприймає як порушення її прав, і з 4 березня починає сухе голодування.

Великобританія закликає негайно звільнити Савченко

Міністр Великобританії у справах Європи Девід Лідінгтон закликав Росію негайно звільнити українську льотчицю Надію Савченко.

Звернення Лідінгтона оприлюднено на сайті зовнішньополітичного відомства країни.

Він висловив крайню стурбованість повідомленнями про оголошення Савченко сухого голодування в знак протесту проти її незаконного утримання під вартою в Росії.

Лідінгтон нагадав, що уряд Великобританії неодноразово закликав владу РФ звільнити льотчицю.

"Сухе голодування представляє дуже реальну і безпосередню небезпеку для життя Савченко. Я наполегливо закликаю уряд Росії виявити милосердя і звільнити її негайно", - підкреслив Лідінгтон.

Нагадаємо, 4 березня, Сполучені Штати закликали Росію негайно припинити судилище над Надією Савченко і звільнити її без будь-яких умов.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus