Савченко приїхала до Москви на розгляд апеляції у справі Клиха та Карпюка, - Новіков

26.10.2016 11:00

Савченко приїхала до Москви на розгляд апеляції у справі Клиха та Карпюка, - Новіков

Народний депутат України з фракції "Батьківщина" Надія Савченко прибула до Москви на засідання Верховного суду РФ у справі українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, повідомив адвокат Ілля Новіков. "Надія Савченко приїхала до Москви на апеляцію Карпюка і Клиха у Верховному суді", - написав Новіков у Twitter у середу вранці, 26 жовтня.

Народний депутат України з фракції "Батьківщина" Надія Савченко прибула до Москви на засідання Верховного суду РФ у справі українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, повідомив адвокат Ілля Новіков.

"Надія Савченко приїхала до Москви на апеляцію Карпюка і Клиха у Верховному суді", - написав Новіков у Twitter у середу вранці, 26 жовтня.

Відомо, що розгляд апеляції у Верховному суді РФ у справі Карпюка-Клиха призначено на 26 жовтня.

Раніше Новіков у своєму Facebook повідомив, що в середу о 10 годині в Верховному суді РФ буде слухатися апеляція на вирок Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Адвокат українців просить екс-прем'єра Арсенія Яценюка про їхню підтримку.

"Є ще одна людина, яку я хочу персонально попросити про підтримку. Це Арсеній Яценюк. Він жодним чином не винен в тому, що відбувається з Миколою і Стасом, і звичайно, нічим не зобов'язаний ні їм, ні мені. Але Карпюка і Клиха катували струмом, вибиваючи з них свідчення про те, що він в 1994 воював разом з ними в Чечні", - написав Новіков.

"Коли восени 2015 ця історія випливла назовні і Арсенію Петровичу стали задавати питання журналісти, він вчинив як будь-яка нормальна людина - віджартувався. Я б теж на його місці так зробив. А хто ні? Але взагалі сміятися немає чому, тортури були справжні, і вирок на 20 років реальний", - написав він.

"Раз вже так вийшло, то саме Яценюку з усіх українських політиків найбільше доречно було б зараз включитися в кампанію на підтримку Карпюка і Клиха, яку нам належить вести в найближчі місяці в Європі і в США", - додав захисник Клиха і Карпюка.

Новіков також опублікував фрагмент допиту Карпюка про Яценюка і Тягнибока.

Як повідомлялося, у травні 2016 року суд присяжних у Грозному (РФ) визнав винними громадян України Карпюка та Клиха. За версією російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО й наприкінці 1994 - на початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія. За даними слідства, вони брали участь у боях із російськими військами в Грозному, зокрема у боях у районі площі "Хвилинка" та біля Президентського палацу.

Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявляє, що взагалі ніколи не був в Чечні.

Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Карпюка і Клиха, прийшов до висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus