Савченко проти скасування "свого" закону і за особливий статус для всієї України

25.09.2016 14:00

Савченко проти скасування "свого" закону і за особливий статус для всієї України

Нардеп Надія Савченко заявила, що буде захищати свій закон, оскільки він правильний. "Я проти того, щоб змінювати цей закон, я буду пояснювати, що в ньому дозволено змінити, а що не дозволено... Я буду захищати цей закон. Тому що він як аксіома, він ідеально правильний, він на захисті людини", - пояснила Савченко.

Нардеп Надія Савченко заявила, що буде захищати свій закон, оскільки він правильний. Про це вона заявила в ефірі телеканалу "112 Україна".

Савченко вважає, що особливий статус потрібно грамотно прописати для всієї України
Шкіряк прокоментував можливість надання Донбасу особливого статусу

"Закон Савченко ухвалювала Верховна Рада. Для того, щоб прийняти закон ВР, потрібно більшість. Це не тільки мій закон, я в ньому співавтором... Закон, проведений на поліпшення забезпечення прав людини, не може бути скасований ... Скасувати його - це вже показати Європі, що ми не дотримуємося європейських цінностей", - заявила вона.

Савченко зазначила, що проблема не в самому законі, а в тому, що впав рівень життя людей.

"Є статистика, аналітика, я її опублікую в інтернеті, де зрозуміло, що виходять з різних причин, тобто амністія і в інших роках, коли не було "закону Савченко", виходило набагато більше злочинців. Чому вони зайнялися "законом Савченко"? Тому що впав рівень життя людей, а це якраз-таки проблема уряду ... Я проти того, щоб змінювати цей закон, я буду пояснювати, що в ньому дозволено змінити, а що не дозволено... Я буду захищати цей закон. Тому що він як аксіома, він ідеально правильний, він на захисті людини", - пояснила вона.

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада 2015 року прийняла закон авторства Надії Савченко "Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув'язнення в строк покарання". Неофіційна назва документа - "закон Савченко". Закон набув чинності 24 грудня того ж року і передбачає зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Правоохоронні органи неоднозначно відзиваються про цей закон.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков виступає за негайне внесення змін до закону у зв'язку з тим, що осіб, які вийшли на свободу за цим законом, масово викривають у повторному скоєнні злочинів.

Як повідомив перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян, 34 тисячі ув'язнених підлягають звільненню в 2016 році, згідно з "законом Савченко".

Генпрокурор України Юрій Луценко, кажучи про "закон Савченко", зазначив, що він потребує змін. Зокрема, на його думку, закон не повинен стосуватися осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман також виступив за скасування або зміна "закону Савченко".

Савченко вважає, що особливий статус потрібно грамотно прописати для всієї України

Особливий статус потрібно грамотно прописати для всієї України, заявила Надія Савченко.

"Про формат мінських домовленостей я подавала свої ідеї на європейських і американських майданчиках, як я це бачу. Особливий статус - він не може бути ніяким для Донецька, для Донбасу, для Луганська. Він повинен бути прописаний грамотно для всієї України. У нас давно назрів час децентралізації, за це стояв Майдан. Люди не хотіли, щоб всі кошти були зосереджені в руках одного Януковича, в даний час, я думаю, не хочуть, щоб кошти були зосереджені в руках чинного президента", - заявила вона.

За словами Савченко, "треба робити зміни в Конституцію, але тоді, коли вони будуть готові і тільки тоді, коли буде надаватися більше самоврядування людям на місцях".

"Я думаю, що це влаштує і Донбас, і це не повинно означати, що там буде статус, який вплине Росія. Росія викидається за кордон, закривається міждержавний кордон і наводиться порядок у своїй країні. Тому це не може бути особливий статус для якогось одного регіону. Тому що завтра ми будемо надавати спеціальний статус Волині, потім Закарпаттю, потім Одесі і пішло поїхало", - додала вона.

Нагадаємо, раніше віце-президент США Джозеф Байден заявив, що Україна погодилася надати особливий статус окупованим територіям Донецької і Луганської областей.

Шкіряк прокоментував можливість надання Донбасу особливого статусу

Заяви про надання Донбасу "особливого статусу" - спроба "розгойдати" інформаційний простір. Про це на своїй сторінці в Facebook написав радник глави МВС Зорян Шкіряк.

"Ще раз про так званий "особливий статус". Нас знову намагаються "качати" в інформаційному просторі щодо так званого "обливаючись статусу" Донбасу", - йдеться в його повідомленні.

Він підкреслив, що за нинішніх обставин в умовах постійного порушення з боку РФ Мінських угод Україна ніколи не надасть ніякого "особливого статусу" терористам "Л/ДНР".

"І ніякої амністії кривавим вбивцям невинних українських громадян і наших захисників, мародерам, катам, насильникам і грабіжникам, не буде! Найгуманніше, що ми можемо запропонувати російським бандитам Захарченку, Плотницькому, Ходаковському, Гіві, Мотороллі та іншій терористичній сволоті - це справедливий суд і довічне ув'язнення!" - заявив Шкіряк.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus