Савченко визнала, що поспішила зі "своїм" законом: вийду - розберуся

10.03.2016 15:00

Савченко визнала, що поспішила зі "своїм" законом: вийду - розберуся

Народний депутат України і бранка Кремля Надія Савченко визнала, що поспішила з законом "Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув'язнення до терміну покарання", автором якого вона є. Нардеп заявила: "Я поспішила. Не можна починати нічого, що потім не зможеш контролювати. А з в'язниці це зробити нелегко. Вирвуся, розберуся".

Народний депутат України і бранка Кремля Надія Савченко визнала, що поспішила з законом "Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув'язнення до терміну покарання", автором якого вона є.

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання користувачів соцмереж, які зібрав і переслав їй російський журналіст і блогер Аркадій Бабченко. Він же і розмістив відповіді українки у Facebook.

Зокрема, відповідаючи на запитання харків'янина Юрія Мекензіна про її ставлення до "закону Савченко", за яким до закінчення терміну "стали випускати корупціонерів і бандитів", нардеп заявила: "Я поспішила. Не можна починати нічого, що потім не зможеш контролювати. А з в'язниці це зробити нелегко. Вирвуся, розберуся".

А ось користувача з Києва Олександра Дуба цікавила думка бранки Кремля про те, що ж становить більшу небезпеку для України: зовнішня агресія Росії чи саботаж українських чиновників у боротьбі з корупцією.

Відповідь Савченко була прямолінійною: "Не в лоб, так по лобі. I одне, i друге хріново!"

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада 2015 року ухвалила закон "Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув'язнення до терміну покарання", відповідно до якого один день, проведений у СІЗО, у разі винесення обвинувального вироку, рахуватиметься як два дні ув’язнення.

У пояснювальній записці зазначалося, що ухвалення закону обґрунтоване необхідністю забезпечення соціальної справедливості, практичної реалізації принципу презумпції невинуватості, припинення негативної практики тривалого утримання в слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень.

Савченко виступає проти внесення змін до прийнятого закону. З цього приводу вона зверталася зі спеціальним листом на адресу голови партії Юлії Тимошенко.

Як наголошує телеканал "24", "саме завдяки цьому документу на волі опинилися і засуджений за вбивство екс-нардеп Віктор Лозінський, і ґвалтівник неповнолітніх Микола Шекерлі, і суддя-колядник Ігор Зварич, і сумновідомий "Доктор Пі" Андрій Слюсарчук".

У ГПУ повідомили, що з установ виконання покарань і слідчих ізоляторів на свободу вийшло 3 530 осіб з моменту вступу в силу 19 лютого поточного року "закону Савченко".

За словами ж Савченко, вона задумувала цей закон "як метод прискорення для чесної і ефективної роботи слідства, щоб люди не сиділи по вісім років у СІЗО без суду і слідства, поки хтось там довго думає, як краще сфабрикувати справу проти невинної людини і засадити її для того, щоб показати високі показники розкриття злочинів і видимість ефективної роботи слідства".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus