Сайдік: в Мінську обговорили політичні питання і нові зони безпеки, а дорожня карта – справа "нормандців"

26.10.2016 22:00

Сайдік: в Мінську обговорили політичні питання і нові зони безпеки, а дорожня карта – справа "нормандців"

Учасники підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи на зустрічі в Мінську представили свої пропозиції по розташуванню нових зон безпеки на українському Донбасі, заявив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік. В Мінську також обговорили низку політичних питань – зокрема, щодо модальності місцевих виборів, імплементації "формули Штайнмайера" і питання амністії.

Учасники підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи на зустрічі в Мінську представили свої пропозиції по розташуванню нових зон безпеки на українському Донбасі, заявив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік.

"Є доручення від саміту знайти нові ділянки розведення сил. Від всіх учасників переговорів (сьогодні) були пропозиції. Зараз йде обговорення цих пропозицій", - сказав він, передає в середу 26 жовтня "Інтерфакс-Україна".

Сайдік заявив, що дотримання сторонами конфлікту на Донбасі перемир'я сприяло б швидкому розведення сил на пілотних ділянках безпеки на лінії зіткнення.

"Тристороння контактна група рішуче і принципово підтримує розведення сил по всій лінії зіткнення. Це вирішальний фактор для досягнення довіри. При цьому припинення вогню сприяло б якнайшвидшій імплементації рамкового рішення про розведення сил", - сказав він.

При цьому, відповідаючи на питання журналістів про те, чи обговорювалася на зустрічі ініціатив про введення поліцейської місії на Донбас, Сайдік відповів: "Ні".

Втім учасники переговорів в Мінську обговорили низку політичних питань – зокрема, щодо модальності місцевих виборів, імплементації "формули Штайнмайера" і питання амністії.

Сайдік зазначив, що за розробку дорожньої карти щодо врегулювання на Донбасі відповідає "нормандський формат".

"Дорожня карта – це питання нормандського формату і робочих нарад в різних форматах нормандського формату", - сказав він. Спецпредставник ОБСЄ також висловив надію на швидку зустріч голів МЗС нормандського формату.

"Має пройти зустріч на рівні голів міністрів закордонних справ нормандського формату. Сподіваюся, що ця зустріч буде найближчим часом", - сказав він.

Також на зустрічі в Мінську піднімалася низка питань економічного врегулювання, в тому числі постачання води та електроенергії, відновлення залізниці і ліній електропередачі.

"Ключова проблема, платежі за постачання води та електроенергії, а також погашення заборгованості ОРЛО", - сказав спецпредставник ОБСЄ.

Сайдік звернув увагу на проблеми доступу спостерігачів у пілотні зони безпеки.

"Залишаються невирішеними проблеми з доступом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на ділянки розведення сил", - сказав він.

Україна наполягає на тому, що політична частина Мінських домовленостей, зокрема проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські збройні формування і техніка з території Донбасу. Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Україна виступає за узгодження "дорожньої карти", яка визначить фактичну реалізацію Мінських домовленостей.

Уночі проти 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори нормандської четвірки: канцлера ФРН Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента РФ Володимира Путіна. У ході зустрічі лідери країн домовилися розробити "дорожню карту", яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод - від 5 вересня та меморандуму від 19 вересня 2014 року і від 12 лютого 2015 року. Жодного документу за результатами зустрічі підписано не було.

21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документом передбачено розведення сил і засобів у Золотому, Петровському та Станиці Луганській.

1 жовтня розведення сил відбулося в Золотому, 7 жовтня відведення здійснено в Петровському, а 9 жовтня мало пройти в Станиці Луганській. Разом з тим голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз заявив, що заплановане на неділю, 9 жовтня, відведення підрозділів Збройних сил України в Станиці Луганській не відбудеться. У штабі АТО заявили, що ватажки бойовиків ОРДЛО не бажають виконувати Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил біля станиці Станиці Луганської.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus