СБУ й НАБУ затримали ректорку бердянського вишу під час спроби підкупу заступника голови МОНУ

01.03.2016 21:00

СБУ й НАБУ затримали ректорку бердянського вишу під час спроби підкупу заступника голови МОНУ

Ректор університету звернулася до Гевко з проханням за хабар "закрити очі" на виявлені порушення. У повідомленні наголошується, що заступник міністра відмовився й звернувся до Національного антикорупційного бюро з відповідною скаргою. Згодом ректорка вишу повторила спробу дати хабар заступнику міністра в сумі 10 тисяч доларів США з обіцянкою збільшити суму.

Співробітники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро та прокуратурою затримали ректорку одного з університетів Запорізької області під час спроби підкупу керівництва Міносвіти.

"Ректор передавала 10 тисяч доларів США одному із заступників міністра освіти за позитивний висновок щодо акредитації вузу і щоб уникнути перевірки відомчої інспекцією", - повідомляється на офіційному сайті СБУ у вівторок, 1 березня 2016 року.

Своєю чергою Міністерство освіти і науки України заявляє, що ректор намагалася дати хабар заступнику міністра Андрію Гевко в будівлі міністерства. Підставою для спроби дати хабар стали махінації адміністрації університету під час акредитаційної перевірки вишів. Під час перевірки були виявлені маніпуляції зі студентськими роботами, які виконувалися підставними особами.

За інформацією Міносвіти, ректор університету звернулася до Гевко з проханням за хабар "закрити очі" на виявлені порушення. У повідомленні наголошується, що заступник міністра відмовився й звернувся до Національного антикорупційного бюро з відповідною скаргою.

Згодом ректорка вишу повторила спробу дати хабар заступнику міністра в сумі 10 тисяч доларів США з обіцянкою збільшити суму, що було зафіксовано представниками НАБУ і СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за статтею 369 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення зловмисниці про підозру.

За даними Zaxid.net, затримано ректорку недержавного Бердянського університету менеджменту і бізнесу, професора, доктора економічних наук Лідію Антошкіну.

Нагадаємо, нинішнє керівництво Міністерства освіти і науки України (МОНУ) на чолі з Сергієм Квітом активно здійснює політику перегляду ліцензій десятків вишів та їхніх регіональних представництв (насамперед недержавних).

Як заявив 1 березня Квіт, за півтора року дозволи на роботу втратили понад 100 псевдовишів (разом з філіями), більшість з яких лишень "продавали дипломи".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus