Ще десятеро українців можуть бути визнані політв'язнями у РФ - Афанасьєв

20.10.2016 07:00

Ще десятеро українців можуть бути визнані політв'язнями у РФ - Афанасьєв

Десятеро українців, серед яких журналіст Роман Сущенко, а також кримські татари, затримані ФСБ в окупованому Криму, можуть отримати статус політичних в'язнів Росії. Про це 19 жовтня 2016 року повідомив колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв. За його словами, їхні справи зараз вивчають активісти, адвокати та Міністерство закордонних справ.

Десятеро українців, серед яких журналіст Роман Сущенко, а також кримські татари, затримані ФСБ в окупованому Криму, можуть отримати статус політичних в'язнів Росії. Про це 19 жовтня 2016 року повідомив колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв в ефірі "Громадське ТБ".

За його словами, їхні справи зараз вивчають активісти, адвокати та Міністерство закордонних справ.

"Ми підняли зараз матеріали, вивчаємо... Є 10 потенційних політв'язнів, яких, можливо, визнають. Це пан Шептура, Шур, Панов, Захтей, Сущенко і п'ятеро кримських татар, яких нещодавно затримали", - сказав він.

Зокрема, Афанасьєв розповів про справу Шептури.

"В 2014 році в Сімферополі він був затриманий, через те, що на нього напала кримська "самооборона" і відкрила по ньому вогонь. І він для захисту свого життя з травматичної зброї відкрив зворотній вогонь по кримській "самообороні", - сказав він.

"Його затримали і засудили на 9 років. У вироку йдеться про те, що він намагався дестабілізувати обстановку в Криму і так далі. Багато обставин носять характер політично вмотивованих", - додав Афанасьєв.

Нагадаємо, Євген Панов та Андрій Захтей були затримані ФСБ Росії у серпні 2016. Їх звинувачають в "організації терактів" на замовлення української військової розвідки ГУР. Наразі вони перебувають у московському ізоляторі "Лефортово", підпорядкованому ФСБ.

Український журналіст Роман Сущенко був викрадений 30 вересня 2016 у Москві. ФСБ звинуватила Сущенка у шпигунстві, назвавши його "полковником" ГУР. Суд над ним відбуватиметься у закритому режимі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus