Семенченко: співробітники НГУ регулярно їздять на окупований Донбас, командування не реагує

11.01.2017 18:00

Семенченко: співробітники НГУ регулярно їздять на окупований Донбас, командування не реагує

Деякі співробітники підрозділів Національної гвардії, що дислокується в зоні проведення АТО, регулярно відвідують окуповані бойовиками "ДНР/ЛНР" території Донбасу, повідомив народний депутат України Семен Семенченко. За словами депутата, в/ч 3057 НГУ - це частина, в якій крім бійців "Донбасу" і "Азова" служать кадрові військовослужбовці НГУ.

Деякі співробітники підрозділів Національної гвардії, що дислокується в зоні проведення АТО, регулярно відвідують окуповані бойовиками "ДНР/ЛНР" території Донбасу. Про це повідомив народний депутат України Семен Семенченко на своїй сторінці у Facebook, коментуючи факт затримання в Донецьку бойовиками "ДНР" медсестри медсанчастини НГУ.

"Щодо затримання медсестри Нацгвардії групою російських найманців (т.зв. поліцією "ДНР"). Хочу публічно повідомити, що існує небезпека подібного "арешту" стосовно ще мінімум до чотирьох співробітників тієї ж частини. Прізвища керівництву частини, керівництву НГУ, Прикордонної служби, СБУ відомі. Однак досі жодних заходів до запобігання подібним інцидентам командуванням НГУ, СБУ, Прикордонної служби - не ухвалено", - пише він.

За словами депутата, в/ч 3057 НГУ - це частина, в якій крім бійців "Донбасу" і "Азова" служать кадрові військовослужбовці НГУ (колишні внутрішні війська).

"Протягом 2016 року від військовослужбовців цієї частини на моє ім'я, а також на ім'я народного депутата Єгора Соболєва надходили звернення, в яких вказувалися факти постійного відвідування військовослужбовцями і співробітниками Національної гвардії України тимчасово окупованої території (Донецька). Для прикладу були вказані 5 прізвищ осіб, одна з яких - співробітниця Національної гвардії, про "затримання" якої повідомлено в заяві прес-служби НГУ", - пише Семенченко.

Він повідомляє, що в серпні-вересні 2016 року ним "були відправлені депутатські запити керівництву військової частини 3057 полковнику Крячку і командувачу НГУ генералу Аллерову з проханням звернути увагу на ці імена і провести перевірку з метою встановлення повного списку "туристів".

Народний депутат Єгор Соболєв, в свою чергу, в серпні-вересні 2016 року відрядив депутатські запити на адресу голови Антитерористичного центру та голови Державної прикордонної служби.

За інформацією Семенченка, "у відповідь були отримані жорсткі "відписки" з посиланням на неможливість розголошування персональних даних, відсутність дати народження, відсутність повноважень, бажання, можливості".

Депутат наполягає на неприпустимості відвідування окупованих територій співробітниками Національної гвардії України, адже вони мають доступ, в тому числі, до службової інформації і можуть бути завербовані російськими спецслужбами або захоплені для подальшого обміну на російських найманців і диверсантів.

"Вимагаю негайно припинити подібну практику і розірвати контракти з подібними військовослужбовцями і співробітниками, а також провести розслідування і покарати винних у злочинній бездіяльності відповідних посадових осіб, - резюмує він. - Це питання буде розглянуто на найближчому засіданні комітету ВР з питань національної безпеки і оборони. У разі відсутності належної реакції буду змушений надати список співробітників Національної гвардії України постійно відвідують окуповані території для оприлюднення в засобах масової інформації".

Як повідомлялося раніше, в Нацгвардії України заявили, що медсестра військової частини №3057 була затримана бойовиками в окупованому Донецьку. "Офіційно повідомляємо, що медична сестра медичного пункту військової частини 3057 не прийшла на роботу. Вжиті заходи щодо розшуку даної особи результату не дали. 08.01.2017 року командуванню військової частини 3057 надійшло повідомлення від її сина, який живе в Донецьку, про те, що вона була затримана "поліцією" так званої "ДНР", - йдеться в повідомленні.

Пізніше прес-офіцер Національної гвардії України Руслан Музичук заявив, що Національна гвардія не веде переговорів про звільнення затриманої в окупованому Донецьку медсестри.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus