Семерак сказав, коли над енергоблоком ЧАЕС почнуть насувати захисну арку

08.10.2016 17:00

Семерак сказав, коли над енергоблоком ЧАЕС почнуть насувати захисну арку

3 листопада над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції почнуть насувати захисну арку. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. "Завершуються роботи з підготовки насування арки, яке має розпочатися вже 3 листопада. Роботи виконуються якісно і завершаться вчасно", - зазначив він.

3 листопада над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції почнуть насувати захисну арку. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Завершуються роботи з підготовки насування арки, яке має розпочатися вже 3 листопада. Роботи виконуються якісно і завершаться вчасно", - зазначив він.

За словами Семерака, завдяки унікальній технології будівництва стіни на четвертому енергоблоці арку вдасться з'єднати з енергоблоком герметично.

Глава Мінекології додав, що наразі зона відчуження використовує російський газ, але у майбутньому планується відмовитися від нього повністю.

"Чорнобиль повністю виконує програму енергозбереження. Окрім енергозбереження ставлю завдання переходу на відновлювану енергію. Сьогодні оглянув майданчики, де можуть бути встановлені сонячні батареї. Провів нараду з енергетиками щодо можливості приєднання до енергомереж. Можу сказати, що перспективи для бізнесу дуже і дуже гарні", - додав Семерак.

Також, за словами міністра, до кінця 2016-го року планується розглянути та ухвалити концепції щодо захоронення перероблених відходів від двох заводів - з переробки рідких та твердих радіоактивних відходів, які планується запускати.

Зазначимо, до кінця листопада мають завершити проект будівництва нового саркофагу. А рік потому нове укриття буде введено в експлуатацію, після чого всередині почнеться демонтаж нестабільних конструкцій і витяг паливовмісних мас.

Раніше президент України розповів про посилення заходів безпеки на АЕС через російську агресію.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus