Серби можуть відділитися від Боснії і Герцеговини – ЗМІ

23.09.2016 23:00

Серби можуть відділитися від Боснії і Герцеговини – ЗМІ

Захід дуже занепокоєний референдумом, який у неділю 25 вересня збирається провести Республіка Сербська, яка має автономний статус у Боснії і Герцеговині. "Те, що роблять політики Республіки Сербської – це гра з вогнем", - сказав верховний представник по Боснії і Герцеговині Валентин Інцко.

Захід дуже занепокоєний референдумом, який у неділю 25 вересня збирається провести Республіка Сербська, яка має автономний статус у Боснії і Герцеговині.

"Те, що роблять політики Республіки Сербської – це гра з вогнем", - сказав верховний представник по Боснії і Герцеговині Валентин Інцко, пише Gazeta Wyborcza, передає DT.ua.

Проти сербського голосування виступили з критикою посли восьми країн, які за Дейтенською угодою спостерігають за збереженням миру в балканській країні. Дії Баня-Луки не критикує тільки Росія. Референдум, який повинен пройти у неділю, ставить на голосування питання про призначення на 9 січня офіційного дня незалежності регіону. Саме в цей день 1992 року місцевий парламент сербів у Боснії і Герцеговині оголосив про незалежність. І це стало однією з причин початку війни, яка тривала з 1992 до 1995 року і забрала життя в понад 100 тисяч людей.

Влада у Сараєво боїться, що сербський референдум може стати початком відділення сербської автономії. Боснійський конституційний суд нещодавно назвав голосування таким, що суперечить конституції країни. Це рішення підтримав Захід, який боїться, що збройний конфлікт може знову спалахнути в балканській країні.

Напругу посилюють войовничі коментарі як сербів, так і босняків. Колишній міністр повітряної оборони Боснії і Герцеговини Сефер Галілович назвав сербів "нацистами", а в цей час лідер босняків Бакір Ізетбегович сказав: "Ніхто більше за нас не готовий захищати країну до останнього. І краще, щоб ніхто не змушував нас це ще раз доводити".

В цей час, влада Республіки Сербської заявила, що буде "захищати країну, якщо вона буде атакована", і наказала військовим підвищити бойову готовність. В цей же час, посол Росії в Боснії і Герцеговині підтримав сербський референдум.

Gazeta Wyborcza зауважує, що балканська країна вже давно стала політичним полігоном для Москви і Заходу. В четвер лідер боснійських сербів Мілорад Додік полетів у Москву, щоб залучитися підтримкою референдуму. Експерти припускають, що Росія буде старатися поглибити конфлікт і дестабілізувати регіон, принаймні доти, доки з неї не знімуть санкції за агресію проти України.

Нагадаємо, що нещодавно Євросоюз ухвалив заявку на членство від Боснії і Герцеговини. Тепер Єврокомісія визначить, чи відповідає Боснія і Герцеговина критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство – цей процес займе близько року, а також встановить, яким критеріям країні треба буде відповідати, щоб добитися повноцінного членства.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus