Шкіряк: презумпція правоти поліцейського діє у всіх цивілізованих країнах

28.09.2016 10:00

Шкіряк: презумпція правоти поліцейського діє у всіх цивілізованих країнах

Презумпція правоти поліцейського стосується тільки патрульних, які безпосередньо стикаються з правопорушниками. Така норма працює у всіх цивілізованих країнах світу. Про це заявив радник міністра МВС Зорян Шкіряк в ефірі телеканалу "112 Україна".

Презумпція правоти поліцейського стосується тільки патрульних, які безпосередньо стикаються з правопорушниками. Така норма працює у всіх цивілізованих країнах світу. Про це заявив радник міністра МВС Зорян Шкіряк в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Мова йде про надання додаткових повноважень виключно тим, хто здійснює безпосередньо патрулювання, поліції громадської безпеки, тим патрульним, які перебувають постійно на вулиці, тим патрульним, які здійснюють обхід територій і які безпосередньо стикаються з потенційними правопорушниками. Мова не може йти про будь-який навіть натяк на диктатуру, оскільки ця норма працює в будь-якій цивілізованій країні світу. Оскільки слово поліцейського під час виконання ним своїх службових обов'язків у разі, якщо виникають підозри або поведінка тієї чи іншої персони ... викликає підозру, то поліцейський має право здійснити необхідні заходи для того, щоб перевірити цю людину", - сказав Шкіряк.

Він зазначив, що зараз потрібно виховати повагу громадянина до державних інституцій. Одним з таких державних інститутів є правоохоронна система, а поліцейський при здійсненні своїх повноважень є уособленням цієї правоохоронної системи, а значить є представником держави".

"Тому вбивати поліцейських не можна. Лаяти поліцейських не можна", - підкреслив Зорян Шкіряк.

За його словами, нагрудна камера поліцейського - це доказ його правоти чи неправоти в певній ситуації.

"Коли ми говоримо про патрульну поліцію, то сьогодні наше завдання продовжувати забезпечення технічними засобами, оскільки нагрудна камера, яка є у поліцейського, це по суті доказ його правоти чи неправоти в конкретній ситуації. Я б хотів, щоб ми припинили спекулювати", - зазначив радник міністра МВС.

Нагадаємо, в Дніпрі екіпаж поліції зупинив автомобіль Citroen за порушення правил дорожнього руху. Водій почав чинити опір, а потім зробив кілька пострілів і зник з місця події. Один з патрульних загинув на місці події, друга померла на операційному столі.

Пізніше п'яного водія затримали в лікарні, куди він звернувся з вогнепальним пораненням, яке встиг йому нанести Кутушев. Ним виявився колишній боєць "Торнадо", раніше судимий Олександр Пугачов. В рамках кримінального провадження за фактом вбивства двох патрульних поліцейських в Дніпрі затриманому Пугачову вже виписали повідомлення про підозру, давати показання той поки відмовляється.

Потім в мережі з'явилися трагічні кадри з нагрудної камери загиблого в сутичці зі злочинцем патрульного поліцейського Артема Кутушева. У МВС заявили про те, що повна версія відео вбивства патрульних поліцейських оприлюднена не буде.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Міністерство внутрішніх справ України внесе до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде й імператив презумпції правоти поліцейського.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus