Штайнмаєр: вибори на Донбасі зараз неможливі, а РФ не буде в ПАРЄ, поки вона не виконає вимог

13.10.2016 16:00

Штайнмаєр: вибори на Донбасі зараз неможливі, а РФ не буде в ПАРЄ, поки вона не виконає вимог

Нині немає підстав говорити про наявність умов для проведення виборів на Донбасі, але сторони мають лишатися в переговорному процесі для створення таких умов. Про це заявив керівник Міністерства закордонних справ Німеччини, чинний голова ОБСЄ Франк-Вальтер-Штайнмаєр, відповідаючи в залі ПАРЄ на запитання керівника української делегації Володимира Ар’єва.

Нині немає підстав говорити про наявність умов для проведення виборів на Донбасі, але сторони мають лишатися в переговорному процесі для створення таких умов.

Росії не має бути в ПАРЄ, доки вона не почне виконувати вимоги - Штайнмаєр

Про це заявив керівник Міністерства закордонних справ Німеччини, чинний голова ОБСЄ Франк-Вальтер-Штайнмаєр, відповідаючи в залі ПАРЄ на запитання керівника української делегації Володимира Ар’єва, повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

"Ви маєте рацію, наразі не доводиться говорити про наявність умов для виборів, але це не означає, що ми не маємо працювати над ними", - визнав міністр.

"Треба продовжити цю роботу, не шкодуючи ані часу, ані зусиль. І я сподіваюся, у нас буде час та зусилля для того, щоби домовитися про закон, який дозволить проведення виборів", - додав він.

Штайнмаєр знову наголосив про необхідність переговорів щодо політичного пакету "Мінська".

"В політичному пакеті два або навіть три документи – закон про особливий статус, амністія та вибори... Так, у даний момент ми не можемо говорити про проведення виборів, але треба пам’ятати, що у нас також немає альтернативи мінським угодам", - додав він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наполягає на початку виконання політичних пунктів Мінських домовленостей.

Росії не має бути в ПАРЄ, доки вона не почне виконувати вимоги - Штайнмаєр

Штайнмаєр вважає, що Росія не може повернулися до ПАРЄ, доки не розпочне виконувати вимоги міжнародного співтовариства.

"Сподіваюся, що ми в середньостроковій перспективі створимо умови для того, щоби російські делегати повернулися до ПАРЄ. Але ясно, що саме Росія має додати свій внесок до цього рішення", - заявив він.

Міністр нагадав, що Росія залишила асамблею через обмеження, пов’язані з її діями в Україні.

"ПАРЄ в минулому відреагувала, обмеживши права... Потурання (діям Росії) тут неприпустиме", - додав він.

Штайнмаєр окремо наголосив, що ПАРЄ в кожному разі має забезпечити відсутність у Страсбурзі депутатів, обраних в Криму.

"Депутати, які потрапили до Держдуми через вибори в Криму, не зможуть знайти місце в цьому залі", - заявив він.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus