Штайнмайеру пророкують крісло президента ФРН

23.10.2016 21:00

Штайнмайеру пророкують крісло президента ФРН

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр має стати наступним президентом ФРН. Стаття з таким заголовком вийшла в BILD. "СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини - ред.) вже має свого кандидата, який відповідає всім вимогам, - Франк-Вальтер Штайнмаєр", - заявив виданню глава партії, віце-канцлер Зігмар Габріель.

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр має стати наступним президентом ФРН.

Стаття з таким заголовком вийшла в BILD.

"СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини - ред.) вже має свого кандидата, який відповідає всім вимогам, - Франк-Вальтер Штайнмаєр", - заявив виданню глава партії, віце-канцлер Зігмар Габріель.

Він пояснив, що глава держави "повинен не тільки представляти країну, а й знати виклики нашого часу і мати на них відповіді".

Втім, визнав Габріель, підтримки в широкій коаліції кандидатури Штайнмайера поки немає. Але і інших кандидатів на горизонті поки теж немає. Глава СДПН заявив про відкритість і готовність йти на компроміси, якщо з'явиться така ж гідна кандидатура.

Як раніше повідомлялося, нинішній президент Йоахім Гаук оголосив про те, що не балотуватиметься на другий термін.

Вибори нового глави держави (які не є в Німеччині прямими, його обирає Федеральні збори - конституційний орган, що скликається спеціально з цією метою) відбудуться 12 лютого 2017 року строком на 5 років. Федеральний президент виконує в основному представницькі функції в той час як вся повнота влади належить за фактом канцлеру.

Відзначимо, за даними опитування, проведеного соціологічним інститутом Infratest dimap, канцлер Німеччини Ангела Меркель має найнижчу за п'ять років підтримку населення. Найбільш популярним німецьким політиком зараз, за ​​результатами даного опитування є Штайнмаєр. Його підтримують 73% опитаних громадян.

У той же час, головного конкурента Меркель - Штайнмайера, часто критикують за зайву компромісність у ставленні до Росії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus