Швейцарці проголосували за розширення повноважень спецслужб

26.09.2016 11:00

Швейцарці проголосували за розширення повноважень спецслужб

Також на референдумі розглядалася ініціатива "Партії Зелених", які пропонували всеосяжне фінансування програми створення екологічно чистої економіки. Зокрема, йдеться про переорієнтацію на виробництво продуктів з тривалим терміном придатності та використання відходів в якості сировини. Проти цього рішення проголосували 63,6% населення країни.

На референдумі в неділю, 25 вересня, громадяни Швейцарії ухвалили значне розширення повноважень спецслужб країни на тлі посилення терористичної загрози в Європі, передає Deutsche Welle.

На користь цього рішення віддали голови 65,5% учасників волевиявлення. Новий закон про діяльність спецслужб дозволить відомствам з державної безпеки в окремих випадках прослуховувати телефони та стежити за комп'ютерами громадян країни.

Також на референдумі розглядалася ініціатива "Партії Зелених", які пропонували всеосяжне фінансування програми створення екологічно чистої економіки. Зокрема, йдеться про переорієнтацію на виробництво продуктів з тривалим терміном придатності та використання відходів в якості сировини. Проти цього рішення проголосували 63,6% населення країни. Згідно з заявами представників уряду та бізнесу Швейцарії, незважаючи на загальну привабливість проекту, перехід на таку модель завдасть збитків економіці країни.

59,4 відсотки виборців висловилися проти підвищення пенсій на 10%, що пропонували профспілки. Як зазначали політики, у зв'язку зі старінням населення це також завдало б значного удару по економіці країни.

Відповідно до швейцарської конституції, референдуми вважаються найважливішим інструментом прямої демократії. Кожен громадянин країни має привілей та право брати безпосередню участь в законотворчій діяльності через голосування на таких волевиявленнях та висування відповідних ініціатив до уряду з актуальних питань.

Референдуми стали досить популярною практикою в Швейцарії - за останні 200 років уряд країни запроваджував такі волевиявлення більше 200 разів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus