Син Джемілєва звернувся в ЄСПЛ з позовами до РФ і України

27.10.2016 19:00

Син Джемілєва звернувся в ЄСПЛ з позовами до РФ і України

Адвокат Микола Полозов пояснив, що претензії Хайсера Джемілєва до України пов'язані з тим, що під час розслідування злочину ще до анексії Криму йому не був забезпечений "належний захист прав", закріплений у Європейській конвенції про права людини. При цьому позов до РФ Полозов пояснив тим, що Краснодарський крайовий суд у 2015 році виніс обвинувальний вирок Хайсеру.

Захист сина лідера кримських татар, депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва Хайсера звернувся до Європейського суду з прав людини з позовами до Росії й України в зв'язку з винесеним йому вироком у справі про вбивство в 2013 році. Про це повідомив адвокат Микола Полозов, передає "Радіо Свобода".

Адвокат пояснив, що претензії Хайсера Джемілєва до України пов'язані з тим, що під час розслідування злочину ще до анексії Криму йому не був забезпечений "належний захист прав", закріплений у Європейській конвенції про права людини.

При цьому позов до РФ Полозов пояснив тим, що Краснодарський крайовий суд у 2015 році виніс обвинувальний вирок Хайсеру, незважаючи на те, що він на той час уже був засуджений українським судом, що також є порушенням.

Зазначимо, раніше в ЄСПЛ заявляли, що обвинувачений є громадянином України, і тому судити його повинні на території цієї країни. Однак Росія відмовилася виконувати постанову суду.

Нагадаємо, 30 вересня Радянський районний суд Астрахані відмовив Джемілєву в умовно-достроковому звільненні, ставши на бік державного обвинувача, який під час дебатів негативно схарактеризував Хайсера Джемілєва, зазначивши, що він має 22 стягнення, "визнаний в колонії злісним порушником правопорядку" і "не виявив бажання працевлаштуватися". Сьогодні, 27 жовтня, Астраханський облсуд підтвердив відмову в умовному достроковому звільненні Хайсера Джемілєва.

Пізніше стало відомо, що Совєтський райсуд Астрахані на "таємному засіданні" встановив над Хайсером адміністративний нагляд на 3 роки.

Хайсер у травні 2013 року у дворі власного будинку в Бахчисараї з рушниці застрелив через необережність друга сім'ї Февзі Едемова. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли із сімферопольського СІЗО у Краснодарський край (РФ), де він був визнаний судом присяжних винним у "вбивстві через необережність" і засуджений до ув'язнення на п'ять років.

Після цього Верховний суд РФ скоротив термін на півтора року. Російський вирок на три місяці менший за той, який до того визначив Хайсеру Джемілєву Дніпровський суд Києва в квітні 2015 року - 3 роки і 8 місяців. На запити про екстрадицію Хайсера Джемілєва для відбуття терміну на батьківщині Росія відповіла відмовою.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus