Сироїд представила законопроект про тимчасово окуповану територію України

08.02.2017 23:00

Сироїд представила законопроект про тимчасово окуповану територію України

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд представила законопроект про тимчасово окуповану територію України, де Росія визнається окупантом. "Норми законопроекту, у разі їх прийняття, покликані сприяти забезпеченню миру, стабільності, безпеки і демократичного розвитку держави", - зазначила Сироїд.

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд представила законопроект про тимчасово окуповану територію України, де Росія визнається окупантом.

Як повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради, проект закону було представлено в середу 8 лютого на засіданні парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

За словами Сироїд, ухвалення законопроекту чітко врегулює статус та правовий режим тимчасово окупованої території, мінімізує ризики корупції та контрабанди в районах лінії межі тимчасово окупованої території, "сприятиме визволенню території України з-під російської окупації та захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території України".

Також наголошується, що законопроект містить положення, які покликані гарантувати відновлення правопорядку на території, звільненій від тимчасової окупації, та забезпечити усунення від управління державою та органами місцевого самоврядування осіб, які активно сприяли тимчасовій окупації частини території України.

"Норми законопроекту, у разі їх прийняття, покликані сприяти забезпеченню миру, стабільності, безпеки і демократичного розвитку держави", - зазначила Сироїд.

Вона наголосила, що до ухвалення цього законопроекту "треба підходити спокійно, реалістично і прагматично, усвідомлюючи виклики і небезпеку, які маємо перед собою через російську агресію".

За словами Сироїд, законопроект визначає, що Росія є окупантом, виписано, що є окупованими територіями, виписані дати початку окупації, впроваджено систему обмежень щодо переміщення товарів і людей у зв’язку з окупацією, комплексно врегульовано порядок роботи органів місцевого самоврядування, встановлено особливості правового режиму воєнного стану на звільненій від тимчасової окупації території та визначено комплекс першочергових завдань військових адміністрацій щодо забезпечення життєдіяльності такої території.

"Якщо Україна сама не боротиметься, аби доказати, що пролита в Україні кров – на руках Росії, то іншої зацікавленої сторони я у цьому не бачу", - наголосила Сироїд.

Комітет ухвалив рішення про створення робочої групи з доопрацювання даного документа.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Сироїд заявила, що Україна повинна припинити економічні відносини з окупованою частиною Донбасу: "Ми говоримо, що не можемо виконувати політичну частину Мінських домовленостей. Ми повинні визнати окупацію й припинити торгівлю з окупованими територіями. Це допоможе і нам, і допоможе нашим партнерам знайти правильний вихід".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus