СК РФ завів справу на Яроша за "злочини проти російськомовних"

30.09.2016 15:00

СК РФ завів справу на Яроша за "злочини проти російськомовних"

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу стосовно лідерів "Правого сектору" Дмитра Яроша і Андрія Тарасенка, керівників цієї організації Андрія Стемпіцького, Валерія Воронова, Артема Скоропадського та інших осіб. Справу відкрито "за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.282.2 КК РФ, тобто діяльність екстремістської організації".

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу стосовно лідерів "Правого сектору" Дмитра Яроша і Андрія Тарасенка, керівників цієї організації Андрія Стемпіцького, Валерія Воронова, Артема Скоропадського та інших осіб.

Про це йдеться у повідомленні на сайті російського відомства.

Справу відкрито "за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.282.2 КК РФ, тобто діяльність екстремістської організації".

"Встановлено, що утворений Дмитром Ярошем в 2013 році "Правий сектор" взяв за основу погляди радикального українського націоналізму, підкресленої русофобії і фашизму, при цьому метою організації стало "надання збройним шляхом опору московської агресії", а по суті, виправдання застосування насильства за політичними, расовими, національними та релігійними мотивами", - "обґрунтовує" російське відомство.

Також у СК РФ заявляють, що до складу "Правого сектору" увійшли лідери і активісти низки інших українських праворадикальних організацій і рухів ("Тризуб ім. Степана Бандери", "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА-УНСО), "Братство", "Соціал-Національна Асамблея" (СНА), "Білий молот", "Угрупування С14", "Карпатська Січ", "Українська повстанська армія"(УПА), об'єднання футбольних уболівальників "Ультрас").

"У період не пізніше 2014 року по даний час керівниками і активістами організації "Правий сектор" на постійній основі систематично плануються і скоюються злочини, спрямовані проти Російської Федерації, її громадян і дипломатичних установ на території України, а також щодо російськомовного мирного населення", - йдеться далі в заяві.

СК РФ заявляє, що до теперішнього часу встановлено "загальну чисельність учасників організації "Правий сектор", що становить більш як 5000 бойовиків".

Відзначимо, раніше начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко заявив, що в РФ на нього завели кримінальну справу.

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року Ярош з рядом однодумців відокремився від "Правого сектора" і заснував своє нове рух "Державницька ініціатива Яроша "(ДІЯ).

У червні з ініціативи Яроша відбулася робоча конференція представників українських націонал-патріотичних спільнот, які прийняли рішення приєднатися до розвитку спільної загальнонаціональної ініціативи, головною цінністю для активістів якої є українська державність, а одним з головних основоположних принципів - "Ні реваншу, ніРуїні!".

Серед головних напрямків своєї діяльності організатори Комітету називають "протидія Руїні, яку готує Кремль", "розвиток держави, здатного перемогти агресора і зайняти місце геополітичного лідера в регіоні", "активні дії, покликані спонукати владу приймати правильні державні рішення".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus