Скаргу на арешт Сущенка розглянуть у закритому режимі. Цензори відбирають надіслані йому в СІЗО книжки

18.10.2016 10:00

Скаргу на арешт Сущенка розглянуть у закритому режимі. Цензори відбирають надіслані йому в СІЗО книжки

Мосміськсуд 27 жовтня розглядатиме скаргу на арешт журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого незаконно утримують в СІЗО "Лефортово" в Москві, в закритому режимі. Про це розповів адвокат Марк Фейгін. При цьому Фейгін наголосив, що що у протоколах, які він вивчив, були дуже істотні порушення під час затримання Сущенка.

Мосміськсуд 27 жовтня розглядатиме скаргу на арешт журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого незаконно утримують в СІЗО "Лефортово" в Москві, в закритому режимі. Про це в понеділок телефоном в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів адвокат Марк Фейгін.

Сущенко отримав посилки без книжок: їх читає цензура - Фейгін

"Я вважаю ці шанси нульовими, ніхто цей запобіжний захід не скасує. Тим більше, враховуючи, що суд проходитиме в закритому режимі, складно буде апелювати до ЗМІ, які могли б дати оцінку поданим "доказам" тих чи інших", - сказав він, відповідаючи на запитання про шанси на зміну Сущенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

При цьому Фейгін наголосив, що що у протоколах, які він вивчив, були дуже істотні порушення під час затримання Сущенка.

"І обрання запобіжного заходу, на мій погляд, процесуально винесено було рішення без урахування всіх допущених щодо нього утисків прав і так далі, не кажучи вже про те, що Кримінально-процесуальний кодекс передбачає ряд підстав, за якими обирається найсуворіший запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Цілком собі у суду була можливість якоїсь альтернативи, він нею не скористався зі зрозумілих причин - обвинувачення у шпигунстві вважається у них куди більш істотним, ніж права самого обвинуваченого", - наголосив адвокат.

Фейгін заявив, що в Мосміськсуді 27 жовтня він представить всі ці аргументи.

Фейгін також повідомив, що у понеділок з його підзахисним проводилися процесуальні дії, що передують експертизі. Про це він заявив в ефірі телеканалу NewsOne.

Захисник уточнив, що ці заходи вживаються перед комплексною експертизою, ініціаторами якої є слідчі органи Федеральної служби безпеки РФ.

"Ми (Фейгін і Сущенко - ред.) вирішили не брати активної участі в цих діях", - підкреслив він.

Адвокат пояснив, що в нинішніх слідчих діях активної участі також не брали, а лише погодилися з деякими вимогами, які висуваються стороною російського звинувачення.

За словами Фейгіна, щодо різних епізодів експертиз рішення ухвалюються різні. Тобто, якщо дії російської сторони суперечать інтересам Сущенка, йде відмова від їх проведення.

Адвокат додав, що у вівторок, 18 жовтня, планується продовження проведення різних експертиз.

Сущенко отримав посилки без книжок: їх читає цензура - Фейгін

У журналіста Сущенка, якого незаконно утримують в СІЗО "Лефортово" в Москві, немає якихось побутових проблем. Про це розповів адвокат Марк Фейгін.

"У нього ні побутових, ні інших проблем немає. Найголовніша проблема - що він журналіст і сидить за шпигунство", - сказав він.

За словами Фейгіна, з моменту затримання Сущенка, 30 вересня, і в подальшому "жодного разу ніхто ніякої фізичної сили до нього не застосовував".

Адвокат повідомив, що в понеділок він бачився зі своїм підзахисним під час проведення процесуальних дій.

"У нього все в порядку, до нього дійшли вже кілька десятків тисяч рублів, які є у нього на рахунку, 18 книг, які йому надіслали, вже передали до СІЗО, зараз їх вивчає цензура для передачі йому, в тому числі і художню літературу. І йому вже 30 кілограмів посилок занесено, сьогодні ось чергову занесли. На жовтень це вже обмеження з цього приводу. Цим займається ряд активістів", - розповів Фейгін.

Кореспондент "Укрінформу" у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він нібито є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці - до 30 листопада. Всупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку було відмовлено в основному праві побачитися з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ висунуло українському журналістові офіційне звинувачення у шпигунстві.

Марк Фейгін вважає, що звільнення його підзахисного можливе тільки через обмін і вирішити це може тільки президент Росії Володимир Путін.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus