СКУ закликає держави-учасниці ПАРЄ вимагати від РФ повного виконання резолюцій Асамблеї

12.10.2016 12:00

СКУ закликає держави-учасниці ПАРЄ вимагати від РФ повного виконання резолюцій Асамблеї

Світовий конгрес українців серйозно стурбований неодноразово повторюваними намірами президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта відновити співпрацю з Російською Федерацією у ПАРЄ і закликає всі держави-учасниці ПАРЄ наполягати на повному дотриманні Росією принципів місії і резолюцій ПАРЄ. Про це повідомили у прес-службі СКУ.

Світовий конгрес українців дуже стурбований неодноразово повторюваними намірами президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта відновити співпрацю з Російською Федерацією у ПАРЄ і закликає всі держави-учасниці ПАРЄ наполягати на повному дотриманні Росією принципів місії і резолюцій ПАРЄ. Про це повідомили у прес-службі СКУ.

Президент СКУ Євген Чолій, наголосивши на резолюціях ПАРЄ 1990 (2014), 2034 (2015) та 2063 (2015), які безпосередньо стосуються анексії Криму, порушень людських прав на півострові, включаючи свободу слова, та військових дій Росії у східній Україні, акцентував, що з боку Російської Федерації не було жодних спроб, щоб вирішити будь-які з проблем, які порушила ПАРЄ, та що Російською Федерацією жодним чином не було продемонстровано будь-яких спільних інтересів щодо захисту людських прав, демократії чи верховенства права.

"Світовий конгрес українців наполягає на тому, що з Російською Федерацією не може бути жодного конструктивного діалогу на основі взаємної поваги, поки вона цілком не імплементує Мінські домовленості, не поверне Автономну Республіку Крим і місто Севастополь під контроль України, не виведе своїх військ зі сходу України та не вирішить всі питання, які продовжують бути наслідками цих кричущих порушень норм міжнародного права і міжнародних угод", - заявив президент СКУ Євген Чолій.

Як повідомлялося, 10 жовтня президент ПАРЄ Педро Аграмунт, відкриваючи осінню сесію, заявив, що Асамблея має зробити все необхідне, щоб повернути до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції.

"Я переконаний, що ситуація, коли одна з країн-членів, Росія, не присутня на Асамблеї, нікому не йде на користь - ні нашій Асамблеї, ні Росії, ні іншим 46 країнам-членам. Після того, як я був обраний президентом ПАРЄ, я зробив кроки до відновлення діалогу з російським парламентом", – зазначив Аграмунт.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи може дискредитувати саму Асамблею.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus