Сотня націоналістів мітингує під МВС: вимагають відставки Авакова та Деканоїдзе

06.10.2016 18:00

Сотня націоналістів мітингує під МВС: вимагають відставки Авакова та Деканоїдзе

Близько ста осіб – представників націоналістичних організацій зібралися в четвер, 6 жовтня 2016 року, вдень у будівлі МВС України у Києві на акцію протесту. Переважно це представники "Правого сектору", С14, Організації українських націоналістів (ОУН), "Національного центру правозахисту", "Чорного комітету", ВО "Свобода".

Близько ста осіб – представників націоналістичних організацій зібралися в четвер, 6 жовтня 2016 року, вдень у будівлі МВС України у Києві на акцію протесту. Переважно це представники "Правого сектору", С14, Організації українських націоналістів (ОУН), "Національного центру правозахисту", "Чорного комітету", ВО "Свобода" та інших, передає "Інтерфакс-Україна".

Присутні вимагають відставки голів МВС Арсена Авакова та керівника Нацполіції Хатії Деканоїдзе. За словами мітингувальників, вони незадоволені перебігом реформування міністерства й Нацполіції України, а також намірами посилити повноваження патрульної поліції, про які керівництво відомства оголосило після нещодавнього вбивства патрульних у Дніпрі, за підозрою у вчиненні якого затримано колишнього "торнадівця" Пугачова.

Захід проходить під гаслами "Ні поліцейській державі!" та "Менше ментів - більше реформ!".

Біля будівлі правопорядок забезпечують близько 500 правоохоронців, стоять два кордони. Для проходу до будівлі міністерства людей просять надати документи, що посвідчують особу, і показати сумки щодо наявності заборонених речей.

Мітинг триває. Слово надають всім охочим. Ситуація біля місця проведення акції лишається спокійною.

"Через мітинг Аваков люб'язно стягнув тисячу чоловік - нацгвардійців, обласних "беркутів" та навіть кілька підрозділів з решток добробатів. Це й добре. Хай послухають", - повідомляється на сторінці С14.

Народний депутат, радник голови МВС України Антон Геращенко, який прибув до будівлі МВС, зазначив, що не бачить нічого екстраординарного в цій акції.

"Вимагають відставки Авакова з моменту його призначення - з лютого 2014 року. Наша Конституція передбачає право на проведення мирних акцій. Не бачу тут нічого незвичайного", - сказав він.

Як вже повідомлялося, своєю чергою лідер полку Нацгвардії "Азов" (на основі якого 14 жовтня цього року планується створення нової правої партії), позафракційний народний депутат і підполковник поліції Андрій Білецький попри своє критичне ставлення до поточних результатів реформи МВС, діяльність Авакова, як міністра, оцінює "позитивно", наголошуючи при цьому на його винятковій ролі у формуванні добровольчих батальйонів на початку війни з Росією.

"...Я до Авакова ставлюся позитивно. 2014 року він виявився єдиною адекватною тому моменту людиною. Був повний параліч влади, ніхто не хотів приймати рішень й брати на себе відповідальність. Ні СБУ, ні Збройні сили не пішли на створення добровольчих батальйонів, зважився один Аваков. Завдяки цьому ми відстояли значну частину своєї території. І зараз справи в Нацгвардії як у збройному формуванні йдуть краще, ніж у ЗСУ. Аваков як "силовий" міністр виявився кращим, ніж як міністр власне внутрішніх справ і правопорядку", - зауважив політик.

Якщо ж трапиться так, що Авакова буде зміщено із займаної посади, "азовці" жодних дій у відповідь вчиняти не стануть, пообіцяв Білецький в своєму останньому інтерв'ю:

"Я не уявляю, щоб ЦК "Азов" відреагував на будь-які кадрові перестановки в системі. Ми є опозиційними до цієї системи загалом".

У сьогоднішній акції Цивільний корпус "Азов" участі не бере.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus