Спільна група представить попередні результати розслідування катастрофи МН17 28 вересня

21.09.2016 20:00

Спільна група представить попередні результати розслідування катастрофи МН17 28 вересня

Спільна слідча група у складі представників України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії з розслідування катастрофи літака "Малайзійських авіаліній" "Боїнг 777" (рейс MH17) представить попередні результати кримінального розслідування катастрофи літака 28 вересня.

Спільна слідча група у складі представників України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії з розслідування катастрофи літака "Малайзійських авіаліній" "Боїнг 777" (рейс MH17) представить попередні результати кримінального розслідування катастрофи літака 28 вересня.

Про це йдеться у спільній заяві глав МЗС України, Австралії, Бельгії, Нідерландів і Малайзії щодо збиття "Боїнга" у липні 2014 року, яка розміщена на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Малайзії, повідомляє УНІАН.

У Нью-Йорку 20 вересня в рамках Генеральної асамблеї Організації Об`єднаних Націй глави МЗС п`яти країн зустрілися для обговорення поточних зусиль для встановлення справедливості у зв`язку зі збиттям малайзійського літака, що призвело до загибелі 298 людей. Міністри представляють країни, чиї слідчі органи взаємодіють у кримінальному розслідуванні відповідно до заклику Ради безпеки ООН у резолюції №2166 (2014).

"Міністри знову нагадали про вимогу Ради безпеки (ООН) у резолюції №2166 та про рішучість їхніх урядів, щоб ті особи, які відповідальні за збиття (літака), понесли відповідальність. Вони також нагадали про вимогу Ради безпеки, щоб усі країни повною мірою співпрацювали у зусиллях зі встановлення відповідальності", - наголошується у заяві.

У зв`язку з цим міністри знову підтвердили рішучу підтримку міжнародному та незалежному розслідуванню, яке проводить Спільна слідча група, яка представить проміжні результати розслідування 28 вересня.

Міністри також обговорили прогрес, якого досягнуто у питанні визначення механізму судового переслідування осіб, винних у збитті "Боїнга", беручи до уваги накладене вето Радою безпеки ООН у липні 2015 року щодо трибуналу ООН.

"Країни залишаються повністю налаштованими вжити ефективних заходів, щоб винні особи понесли відповідальність", - наголошується у заяві.

У заяві також сказано про потребу досягнення справедливості для родин, які втратили близьких людей в результаті катастрофи MH17.

Довідка

17 липня 2014 року орієнтовно о 16.20 зник з екранів радарів літак авіакомпанії "Малайзійські авіалінії" Boeing 777, який здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. Як стало зрозуміло пізніше, він впав поблизу міста Тореза Донецької області.

На його борту перебували 298 осіб. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії. Всі вони загинули.

За відомостями очевидців, літак вибухнув у повітрі, тіла загиблих розкидало в радіусі 4 кілометрів.

СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмови одного з лідерів бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Василем Гераніним, де він доповідає про скоєний злочин.

26 липня представник Білого дому Джошуа Ернест, заявив що президент Росії Володимир Путін винен у падінні Boeing 777.

Одразу після цього пропагандистські російські телеканали розтиражували безальтернативну версію про те, що малайзійський Boeing 777 нібито збили українські військові.

7 вересня прем'єр-міністр Малайзії Наджиб Разак повідомив, що рейс MH17 був збитий ракетою "земля-повітря" в районі, контрольованому проросійськими бойовиками.

9 вересня Рада безпеки Нідерландів представила доповідь, в якій назвала головну причину падіння літака. Для проведення експертизи уламки літака були доставлені до Нідерландів.

У лютому 2015 року уряд Нідерландів опублікував десятки документів про катастрофу.

29 липня Росія на засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй наклала вето на резолюцію зі створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака Малайзійських авіаліній Boeing 777 рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року і загибелі 298 людей.

11 членів засідання проголосували "за" створення трибуналу, 1 – "проти" та 3 утрималися (Китай, Ангола, Венесуела).

Під час обговорення питання постійний представник Росії в Раді Безпеки ООН Віталій Чуркін зганьбився і фактично звинуватив Україну в трагедії з MH-17. Також одіозний дипломат припустився символічної обмовки.

"Будемо сподіватися, що розслідування розбереться, і безкарність настане і щодо тих, хто збивав літак, і тих, хто його направляв у зону військових дій", - сказав він.

Країни - учасниці розслідування домагатимуться переслідування винних у авіакатастрофі рейсу MH-17, незважаючи на вето і готують новий механізм правосуддя.

Україна, Малайзія, Нідерланди, Австралія та Бельгія та обговорюють три основних альтернативних варіанти створення міжнародного трибуналу.

31 серпня глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що трибунал можуть створити шляхом угоди між 5 країнами.

13 жовтня 2015 р. заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що заяви Росії щодо залучення Міжнародного кримінального суду для розслідування катастрофи Boeing-777 є некоректними, розглядається варіант створення гібридного трибуналу. За її словами, ані Україна, ані Росія, ані Малайзія не є сторонами МКС, тому заяви Росії щодо залучення суду до розслідування катастрофи є нонсенсом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus