Спостерігачі ОБСЄ потрапили під обстріл у Золотому

17.10.2016 12:00

Спостерігачі ОБСЄ потрапили під обстріл у Золотому

Спостерігачі нарахували більш як 60 вибухів з гармат (82- і 120-мм калібру), і спорадичні постріли з автоматичного гранатомета (АГС-17, 30 мм) і важких кулеметів протягом півтори години. В межах периметра спостережного пункту Золоте патруль зафіксував кулеметну чергу, яка просвистіла приблизно за два метри від спостерігачів. Зазначається, що вони змогли сховатися в будівлі пункту.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ потрапили під обстріл в районі спостережного пункту Золоте на Луганщині, в результаті якого не постраждали. Про це йдеться в звіті місії за 16 жовтня.

"Вранці 16 жовтня з кількох позицій в контрольованих українською владою населених пунктах Золоте (60 км на північний захід від Луганська) та Катеринівка (64 км на захід від Луганська), СMM-патруль у складі п'яти експертів спостерігав постійний обмін вогнем у межах 4-6 кілометрів на схід від всіх позицій", – йдеться в повідомленні.

Спостерігачі нарахували більш як 60 вибухів з гармат (82- і 120-мм калібру), і спорадичні постріли з автоматичного гранатомета (АГС-17, 30 мм) і важких кулеметів протягом півтори години.

Об 11.52 в межах периметра спостережного пункту Золоте патруль зафіксував кулеметну чергу, яка просвистіла приблизно за два метри від спостерігачів. Зазначається, що вони змогли сховатися в будівлі пункту.

В місії ОБСЄ наголошують, що автомобілі ОБСЄ були припарковані недалеко від місця обстрілу. Самі спостерігачі були одягнені в чітко маркований одяг (шоломи і куртки з логотипами ОБСЄ), їх супроводжували двоє офіцерів Збройних Сил України Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню.

Пізніше члени СММ відступили до своїх транспортних засобів та об 11.57 залишили місце спостереження. Експерти не змогли визначити напрямок вогню.

Раніше місія ОБСЄ заявляла про труднощі зі спостереженням у районі Золотого.

Нагадаємо, 21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документом передбачено розведення сил і засобів у Золотому, Петровському та Станиці Луганській.

1 жовтня розведення сил відбулося в Золотому, 7 жовтня відведення відбулося в Петровському, а 9 жовтня мало пройти в Станиці Луганській.

Разом з тим голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз заявив, що заплановане на неділю відведення підрозділів Збройних сил України в Станиці Луганській не відбудеться.

У штабі АТО заявили, що ватажки бойовиків ОРДЛО не бажають виконувати Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил біля станиці Станиці Луганської.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus