США, Європа й Україна засудили дії РФ на засіданні РБ ООН по Сирії

26.09.2016 09:00

США, Європа й Україна засудили дії РФ на засіданні РБ ООН по Сирії

У ході засідання Ради безпеки ООН, що проходило в неділю ввечері у Нью-Йорку, спеціальний представник ООН у справах Сирії Стаффан де Містура звинуватив сирійський уряд в розв’язуванні "безпрецедентного військового насильства" проти мирних жителів в Алеппо. Свої репліки від підкріпив даними спостерігачів про щонайменше 23 убитих упродовж 25 вересня.

У ході засідання Ради безпеки ООН, що проходило в неділю ввечері у Нью-Йорку, спеціальний представник ООН у справах Сирії Стаффан де Містура звинуватив сирійський уряд в розв’язуванні "безпрецедентного військового насильства" проти мирних жителів в Алеппо.

Сирійська опозиція виступила із заявою: мирні переговори не мають сенсу через Росію

Свої репліки від підкріпив даними спостерігачів про щонайменше 23 убитих упродовж 25 вересня в ході авіаударів урядових сил по східних районах Алеппо, контрольованих опозиційними силами, повідомляє "Радіо Свобода".

"Замість того, щоб добиватися миру, Росія і Асад ведуть війну. Замість того, щоб допомогти у доставці життєво необхідної допомоги мирним громадянам, Росія і Асад бомблять колони гуманітарної допомоги, лікарні і тих, хто поспішає надати першу допомогу нужденним", - сказала тим часом постійний представник США в ООН Саманта Пауер.

Пізніше у Twitter вона додала, що те, "що Росія чинить у Алеппо, не є боротьбою з тероризмом, а є варварством".

За її словами, врегулювання сирійського конфлікту неможливо, поки Москва налаштована на продовження війни.

Посол Великої Британії в ООН Метью Рікрофт, у свою чергу, зазначив, що своїми діями Росія продовжила конфлікт в Сирії, і таким чином "продовжила страждання" людей. "Чи Росія думає, що може викликати довіру, і з боку своїх партнерів зокрема, шляхом проведення переговорів про припинення бойових дій з одного боку, і підтримки режиму, який бомбить Алеппо, з іншого?", - сказав посол Франції в ООН Франсуа Делатр.

Водночас постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, коментуючи загострення в Сирії, заявив, що "встановлення миру – майже неможливе завдання в нинішній час".

За його словами, припинення вогню "саботують", опозиційні групи, підтримувані Вашингтоном.

"В країні орудують сотні озброєних угруповань, а її (Сирії – ред.) територію бомблять всі, кому не ліньки", – сказав Чуркін.

Водночас керівник представництва України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко у своєму Twitter вказав на аналогію нинішньої поведінки Кремля у Сирії тій, що була застосована Москвою у 90-х роках в Чечні.

"Сирійська і російська армія цілеспрямовано зрівнює з лицем землі Алеппо так само, як це робилося в Грозному, у Чечні в 1994-95 роках", - зазначив Єльченко.

Він додав, що атаки Дамаска і Москви на Алеппо є "кричущим порушенням" засадничих норм ООН.

Постійний представник Сирії в ООН Башар аль-Джафарі сказав, що Дамаск "не відмовиться ані від п’яді своєї території".

Сирійська опозиція виступила із заявою: мирні переговори не мають сенсу через Росію

Більше 30 сирійських помірних повстанських груп на чолі з "Вільною сирійською армією" підписали заяву про те, що ескалація бомбардувань з участю російської авіації в Алеппо позбавляє сенсу подальші політичні переговори.

У заяві сил, опублікованій в Аммані, говориться, що за останні дні в результаті безпрецедентної кампанії авіанальотів загинули десятки мирних жителів, повідомляє Російська служба ВВС.

В цих умовах повстанці, які користуються підтримкою Туреччини, арабських держав Перської затоки і західних країн, вважають процес переговорів, які ведуться під егідою ООН за участю США і Росії, безглуздим.

У заяві також вказується, що повстанці не можуть погодитися на роль Росії в якості спонсора переговорів, оскільки вона є союзником режиму Асада, що здійснює злочини проти власного народу. Опозиція звинувачує сирійську армію, яка спирається на російську підтримку, застосування напалму та хімічної зброї.

Нагадаємо, 19 вересня в Сирії був обстріляний конвой спільної гуманітарної допомоги Організації Об'єднаних Націй і сирійського суспільства Червоного Півмісяця. За даними ООН, обстрілу зазнали 18 вантажівок з 31. Інцидент стався в районі Урум аль-Кубра, на північний захід від міста Алеппо.

23 вересня в ході масованих авіаударів по сирійському місту Алеппо загинули щонайменше 90 осіб.

Раніше глави МЗС Франції, Італії, Німеччини, Великобританії, США та верховний представник ЄС Федеріка Могеріні зробили спільну заяву щодо Сирії. Воно опубліковане на сайті Державного департаменту США.

"Руйнівні події в Сирії на цьому тижні підкреслили те, про що ми говорили: на Росії лежить тягар довести, що вона хоче і може вжити надзвичайних заходів, щоб врятувати дипломатичні зусилля для відновлення режиму припинення бойових дій, надати безперешкодний доступ гуманітарної допомоги і створити умови, необхідні для відновлення переговорів під егідою ООН про політичний перехід", - йдеться в заяві.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus