США оголосили про припинення співпраці з Росією з приводу перемир'я у Сирії: "Вони вичерпали ліміт довіри"

03.10.2016 23:00

США оголосили про припинення співпраці з Росією з приводу перемир'я у Сирії: "Вони вичерпали ліміт довіри"

"Росія і сирійський режим зробили вибір на користь військового курсу, несумісного з режимом припинення вогню, що було продемонстровано посиленням нападів на цивільні об'єкти, об'єкти критичної інфраструктури, такі як лікарні, перешкоджала доставці гуманітарної допомоги нужденним мирним мешканцям", - сказав офіційний представника Держдепартаменту США Джона Кірбі.

Сполучені Штати заявили про припинення взаємодії з Росією з питання дотримання перемир'я у Сирії й наголосили, що це було непростим рішенням, передає "Інтефракс-Україна".

"США припиняють свою участь в двосторонніх каналах зв'язку з Росією, які були створені для підтримки режиму припинення бойових дій. Не можна сказати, що це рішення було прийнято легко", - йдеться в заяві офіційного представника Держдепартаменту США Джона Кірбі, поширеному в понеділок, 3 жовтня 2016 року.

Водночас, наголошується в заяві, "для забезпечення безпеки наших військовослужбовців і забезпечення боротьби проти "ІД" ("Ісламська держава" - ред.), Сполучені Штати будуть продовжувати використовувати канал зв'язку з Росією для попередження конфліктних ситуацій під час контртерористичних операціях у Сирії".

За словами Кірбі, США відкличуть персонал, який було раніше направлено до Женеви, де очікувалося можливе створення Спільного виконавчого центру.

"На жаль, Росія не виконала свої зобов'язання, включно із зобов'язаннями за міжнародним гуманітарним правом та за резолюцією РБ ООН 2254, також або не хотіла, або не змогла забезпечити виконання сирійським режимом тих домовленостей, з якими Москва була згодна", - наголошується у заяві.

За словами дипломата, "США не шкодували зусиль з розробки та спроби реалізації домовленостей з Росією, спрямованих на скорочення насильства, забезпечення безперешкодного гуманітарного доступу, ліквідацію діючих в Сирії терористичних угруповань, включно з "ІД" та "Аль-Каїдою".

Як зазначив Кірбі, "Росія і сирійський режим зробили вибір на користь військового курсу, несумісного з режимом припинення вогню, що було продемонстровано посиленням нападів на цивільні об'єкти, об'єкти критичної інфраструктури, такі як лікарні, перешкоджала доставці гуманітарної допомоги нужденним мирним мешканцям, зокрема під час атаки гуманітарного конвою 19 вересня".

Рішення США про припинення взаємодії з Росією з приводу перемир'я в Сирії викликано тим, що терпіння Вашингтона підійшло до кінця, заявив в понеділок представник Білого дому Джош Ернест.

"Я думаю, що терпіння всіх (в США - ред.) Щодо Росії підійшло до кінця. Вони вичерпали ліміт довіри", - заявив він у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення держдепу США про те, що Вашингтон припиняє свої контакти з Москвою з приводу перемир'я в Сирії. При цьому, Ернест ще 29 вересня констатував провал дипломатичної взаємодії з Росією по Сирії.

Раніше із заявою аналогічного змісту виступила Велика Британія.

Голова МЗС Британії Борис Джонсон заявив про неможливість продовжувати переговори по Сирії на тлі бомбардувань лікарень, які приписують сирійським і російським літакам.

Напередодні Джонсон звинуватив Росію у військових злочинах в Сирії. Він сказав про це на з'їзді Консервативної партії у Бірмінгемі. "Нескінченна жорстокість режиму Асада проти населення Алеппо і співучасть Росії в скоєнні очевидних воєнних злочинів, бомбардуваннях лікарень, - коли вони знають, що це лікарні і нічого більше, крім лікарень, - унеможливлюють відновлення мирних переговорів і лише посилюють міграційну кризу", - заявив він.

22 вересня держсекретар США Джон Керрі визнав той факт, що США та Росія не змогли узгодити дії щодо Сирії.

"Якщо росіяни повернуться до нас із конструктивними пропозиціями, ми будемо слухати", – наголосив Керрі після зустрічі, в якій брали участь його російський колега Сергій Лавров і провідні дипломати з європейських і арабських країн.

Лавров заявив, що за умов, коли сирійська опозиція намагається повалити Асада, необхідний компроміс, щоб такі екстремістські угруповання, як "Ісламська держава", "не отримали переваг від цієї ситуації".

Зустріч відбулася того ж дня, коли сирійські державні засоби інформації оголосили про новий наступ урядових сил із застосуванням повітряних ударів у районі Алеппо.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus