США: Україна продовжує мати високі показники за рівнем "піратства"

10.02.2017 09:00

США: Україна продовжує мати високі показники за рівнем "піратства"

Загальна оцінка України дещо збільшилася з 39% від загального можливого балу в четвертому виданні (з рахунком 11.55 з 30) до 40% (14,06 з 35) у п'ятому виданні. Згідно з даними дослідження Торговельної палати США, це відображає невеликі, але все ж позитивні зрушення у таких сферах, як захист патентів та боротьба з онлайн-піратством.

Торговельна палата США презентувала п'ятий випуск видання міжнародного Індексу рівня захисту інтелектуальної власності, згідно з яким Україна трохи покращила свій міжнародний Індекс рівня захисту інтелектуальної власності, проте залишається серед країн з найвищим рівнем контрафакту та піратства. Про це Укрінформу повідомили в Американській торговельній палаті в Україні.

"Сумно усвідомлювати, що в цьому рейтингу Україна опинилася серед країн з найвищими показниками рівня контрафакту та піратства в усьому світі. Американська торговельна палата в Україні продовжуватиме сприяти розвитку всеохоплюючої правової та інституційної бази, пов'язаної з питаннями охорони і захисту прав інтелектуальної власності, а також просуванню інновацій та творчості в Україні", - прокоментував президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.

Водночас, за результатами цього дослідження, загальна оцінка України дещо збільшилася з 39% від загального можливого балу в четвертому виданні (з рахунком 11.55 з 30) до 40% (14,06 з 35) у п'ятому виданні. Згідно з даними дослідження Торговельної палати США, це відображає невеликі, але все ж позитивні зрушення у таких сферах, як захист патентів, боротьба з онлайн-піратством, правильний та збалансований підхід щодо застосування виключень до об’єктів авторського права, захист торгових марок.

Серед сильних сторін було відзначено роботу над приведенням законодавства у сфері ІВ у відповідність до стандартів ЄС та кроки на шляху до виконання Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС; удосконалення захисту патентів у судовому порядку.

Однак ключовим наразі є подальша робота над посиленням захисту авторського права в контексті покращення взаємодії відповідальних осіб у сфері протидії онлайн-піратству та збалансованого підходу до застосування виключень до об’єктів авторського права, а також виконання Україною зобов’язань у рамках міжнародних угод, що стосуються інтелектуальної власності.

"Така оцінка означає, що в Україні існує загальне розуміння важливості та актуальності вирішення існуючих проблем у сфері захисту інтелектуальної власності, але залишається великий простір для подальшого вдосконалення", - прокоментували показники в Американській торговельній палаті в Україні.

Як повідомлялося, в травні 2015 року Торговельне представництво США опублікувало "Список 301", в якому Україна була включена до переліку країн-порушників прав інтелектуальної власності – в розділ Priority Watch List разом із 12 іншими країнами. У документі США закликали Україну до ефективних заходів задля легалізації програмного забезпечення в держорганах. Цю проблему, поряд з непрозорим адмініструванням збору роялті та неефективною боротьбою з ресурсами, які поширюють "піратський" контент, США назвали основними.

Україна отримала статус найбільш "піратської" країни ще в 2013 році, однак санкції до неї не застосовувалися через складну політичну ситуацію.

В 2016 році в Україні почали активну боротьбу з онлайн-казино і піратськими торрентами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus