США заявили про затримання одного з лідерів "Ісламської держави" Абу Давуда

11.03.2016 09:00

США заявили про затримання одного з лідерів "Ісламської держави" Абу Давуда

Збройним силам США вдалося захопити одного з лідерів терористичної організації "Ісламська держава", який відповідав за виробництво хімічної зброї Сулеймана Давида аль-Баккара, також відомого як Абу Давуд. Він був схоплений в лютому цього року на території Іраку, однак про це Пентагон повідомив тільки 10 березня, передає агентство Reuters.

Збройним силам США вдалося захопити одного з лідерів терористичної організації "Ісламська держава", який відповідав за виробництво хімічної зброї Сулеймана Давида аль-Баккара, також відомого як Абу Давуд. Він був схоплений в лютому цього року на території Іраку, однак про це Пентагон повідомив тільки 10 березня, передає агентство Reuters.

У заяві відомства наголошується, що за допомогою захоплення Давида аль-Баккара США вдалося "прибрати ключового лідера ІД з поля бою". У четвер терорист був переданий владі Іраку і поміщений під варту, уточнили в Пентагоні.

Захоплення Давида аль-Баккара дозволило американським військовим отримати точну інформацію про розташування заводів з виробництва хімічної зброї та дані про співробітників. За допомогою цих відомостей ВВС США пізніше завдали авіаударів по позиціях ІД, які привели до ослаблення терористів.

З такою заявою в четвер виступив прес-секретар Пентагону Пітер Кук. "Ми впевнені, що нам вдалося завдати шкоди їх можливостям виробляти хімічну зброю", - сказав він, відмовившись при цьому озвучити конкретні цифри. "Ми задоволені тим, чого вдалося домогтися", - додав він.

За інформацією The Los Angeles Times, Давуд аль-Баккар в минулому працював в Іраку на Саддама Хуссейна і займався розробкою програм з виробництва хімічної і біологічної зброї.

Журналісти також уточнюють, що терорист був захоплений на півночі Іраку неподалік від міста Таль-Афар, розташованому в провінції Найнава. Після цього він був перевезений до столиці іракського Курдистану, місто Ербіль, де протягом усього цього часу перебував під вартою американських військових.

Давуд аль-Баккар був переданий іракській владі в четвер після того, як військові США завершили його допитувати. Як відзначають журналісти, захоплення терориста підняло гостре питання про те, де повинні утримуватися військові злочинці, захоплені на поле бою. Пентагон, який до цих пір піддається критиці за те, що відбувалося в американських в'язницях під час війни в Іраку, виступає проти повторення цього досвіду.

Раніше, в середині лютого цього року, директор ЦРУ Джон Бреннан в інтерв'ю телеканалу CBS підтвердив, що бойовики "Ісламської держави" використовували хімічну зброю. "Ми знаємо про низку випадків, коли ІД використовувало хімічну зброю на полях битв", - заявив Бреннан.

Відповідаючи на уточнююче запитання ведучого, він додав, що у ЦРУ є дані про те, що бойовики мають доступ до матеріалів-попередникам (прекурсорів) та можуть виробляти невеликі кількості хлору і іприту самостійно.

Нагадаємо, в листопаді минулого року експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили повідомлення про те, що 21 серпня 2015 року в сирійському місті Мареа, розташованому на північ від Алеппо, було застосовано хімічну зброю. Як повідомило Reuters з посиланням на дипломатичне джерело, було встановлено, що під час боїв з повстанцями іприт застосували бойовики ІД.

У серпні минулого року The Wall Street Journal з посиланням на високопоставленого американського чиновника повідомила також, що бойовики ІД використовували іприт при атаці на курдів в Іраку. Пізніше ЗМІ з посиланням на дані американської розвідки писали, що виробництвом хімічної зброї в ІД займається спеціально створений для цього підрозділ.

Довідка. Зброя масового ураження в "ІДІЛ"

Як уже повідомлялося, в грудні 2015 року аналітики Європарламенту заявили про наявність в "ІД" "вчених-хіміків, фізиків і програмістів" з числа випускників престижних світових вишів. Згідно з інформацією, що наводилася, керівництво угруповання ставить перед ними завдання із "застосування хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин як зброї для терористичних актів".

Про експертів з різних куточків світу, котрі залучаються "ІД" до розробок хімічної зброї, інформував також голова іракського парламентського Комітету з безпеки та оборони Саїд аль-Хакім Замілі.

У розпорядженні "ІД" є й кілотонни арсеналів (серед них - засоби масово ураження) та тисячі одиниць бойової техніки, відбитих у боях з армією Іраку.

У травні 2015 року світові ЗМІ поширили заяву "ІД" про плани зі створення ядерної зброї. Згідно з наведеними даними, в цьому терористам можуть допомогти їхні партнери у Пакистані. Для таких потреб прихильники побудови всесвітнього "Халіфату", за їхніми власними твердженнями, мають "мільярди доларів".

Про загрозу переходу бойовиками "ІД" до застосування в Європі хімічної і біологічної зброї замість використання злочинної практики масових розстрілів на засіданні Національних зборів Франції заявляв прем'єр-міністр цієї країни Мануель Вальс. Аналогічні занепокоєння висловлювала й влада США, Великобританії та Австралії.

Нагадаємо, на одному зі своїх пропагандистських відео представники "ІД" повідомляють про хімзброю, яка нібито є в їхньому розпорядженні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus