Стокгольмський арбітраж винесе рішення щодо закупівлі газу у "Газпрому" в березні 2017 року

08.10.2016 16:00

Стокгольмський арбітраж винесе рішення щодо закупівлі газу у "Газпрому" в березні 2017 року

Результати Стокгольмського арбітражу за спорами з "Газпромом" щодо контракту на закупівлю газу очікуються до кінця березня. Про це повідомив комерційний директора "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook. Він повідомив, що слухання тривають вже 2 тижні і будуть тривати ще 3 дні.

Результати Стокгольмського арбітражу за спорами з "Газпромом" щодо контракту на закупівлю газу очікуються до кінця березня. Про це повідомив комерційний директора "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

Він повідомив, що слухання тривають вже 2 тижні і будуть тривати ще 3 дні.

"Потім може бути ще одна подача документів (post-hearing briefs), і можуть бути залучені експерти (незалежні, для самого трибуналу). Але рішення в будь-якому разі має бути до кінця березня. Це за контрактом на закупівлю газу. За контрактом на транзит слухання будуть у листопаді-грудні", - написав він.

Рішення за другим контрактом очікується не пізніше червня.

Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що 25 вересня в Стокгольмі почалися усні слухання за контрактом на поставку газу, які триватимуть до 10 жовтня.

Як відомо, в першому позові НАК "Нафтогаз" проти "Газпрому" містилися претензії на суму близько 6 млрд доларів. "Нафтогаз" вимагав перегляду цінb на російський природний газ, яка була закріплена контрактом купівлі-продажу від 19 січня 2009 року.

Другий позов "Нафтогаз" проти "Газпрому" українська компанія подала в Стокгольмський арбітраж 13 жовтня 2014. Сума претензій за надані російською стороною обсяги газу для транзиту НАК тоді оцінив e 3,2 млрд доларів.

Нагадаємо, сума вимог НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі становить 14,23 млрд доларів.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" в рамках розгляду в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма заявив вимоги про компенсацію компанією "Газпром" сумарно понад 26,6 млрд доларів.

Як повідомлялося, "Газпром" очікує рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом з "Нафтогазом" на постачання газу в кінця 2016 року - початку 2017, на транзит - в кінці січня 2017 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus