Столтенберг заперечив можливість створення армії ЄС

27.10.2016 20:00

Столтенберг заперечив можливість створення армії ЄС

У діалозі Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу не йдеться про можливість створення оборонної структури в рамках ЄС. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після завершення зустрічі міністрів оборони альянсу. "Цілком можливо будувати потужну систему європейської безпеки, не дублюючи, а доповнюючи структури (альянсу та ЄС)", - наголосив він.

У діалозі Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу не йдеться про можливість створення оборонної структури в рамках ЄС.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після завершення зустрічі міністрів оборони альянсу в четвер, 27 жовтня, повідомляє "Європейська правда".

"Цілком можливо будувати потужну систему європейської безпеки, не дублюючи, а доповнюючи структури (альянсу та ЄС, - ред.)", - наголосив він.

Столтенберг стверджує, що його позицію на зустрічі підтримали інші учасники.

Федеріка Могеріні (високий представник ЄС, брала участь у зустрічі, - ред.) і Урсула фон дер Ляєн (міністр оборони Німеччини, - ред.) заявили, що не йдеться про створення європейської армії. Не створюється колективна оборона Європи. Не йдеться про те, що ЄС створюватиме структури, що конкуруватимуть із НАТО", - заявив генсек альянсу.

За його словами, всі учасники зустрічі домовилися йти шляхом, за яким ЄС та НАТО доповнюватимуть зусилля один одного у гарантуванні європейської безпеки.

Нагадаємо, раніше голова МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр і генсек НАТО Єнс Столтенберг схвалили пропозиції Угорщини та Чехії розширювати військову співпрацю країн Євросоюзу аж до створення загальноєвропейської армії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus