Суд дозволив етапувати російського політв'язня Афанасьєва ближче до дому

09.03.2016 21:00

Суд дозволив етапувати російського політв'язня Афанасьєва ближче до дому

Сиктивкарський міський суд задовольнив позов фігуранта справи Олега Сенцова, - Геннадія Афанасьєва, який вимагав етапувати його з колонії в республіці Комі ближче до дому в Криму. Афанасьєв просив перевести його в колонію в Ростовській, Воронезькій області або Краснодарському краї. При цьому суд не вказав, в яку саме колонію мають перевести Афанасьєв.

Суд зобов'язав етапувати кримчанина Геннадія Афанасьєва в колонію ближче до дому.

Про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" Антон Наумлюк в своєму Twitter в середу, 9 березня.

Сиктивкарський міський суд задовольнив позов фігуранта справи Олега Сенцова, - Геннадія Афанасьєва, який вимагав етапувати його з колонії в республіці Комі ближче до дому в Криму.

Афанасьєв, засуджений на сім років позбавлення волі, просив перевести його в колонію в Ростовській, Воронезькій області або Краснодарському краї.

При цьому суд не вказав, в яку саме колонію мають перевести Афанасьєв, рішення про це має ухвалити ФСВП, зазначає "Радіо Свобода".

Як повідомив правозахисник Ернест Мезак, який представляв інтереси Афанасьєва в суді, суд погодився з вимогами його підзахисного, заснованими на 8 статті Конвенції про права людини про право на повагу до приватного життя.

При цьому суд відхилив вимогу фінансової компенсації за віддаленість місця відбування покарання від дому.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи стосовно українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму.

Афанасьєва відправили відбувати покарання в ІК-25 Сиктивкара, проте пізніше умови утримання погіршили і його на рік перевели в одиночну камеру тюремного типу.

Справу стосовно Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він визнав провину і пішов на співпрацю зі слідством. Однак на процесі він відмовився від своїх свідчень, заявивши про тортури при допиті. Він повідомив, що обмовив Сенцова і що терористичної організації не існувало.

Правозахисний рух "Меморіал" визнав Афанасьєва політв'язнем.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus