Суд дозволив Ощадбанку конфіскувати у Курченка 10 тисяч тонн бензину в Криму

26.09.2016 18:00

Суд дозволив Ощадбанку конфіскувати у Курченка 10 тисяч тонн бензину в Криму

Дніпровський райсуд Києва дозволив Ощадбанку примусово стягнути з компанії Ksandro Enterprise LTD (Віргінські острови) заставу для погашення заборгованості в сумі 8,4 млн доларів. Стягнення застави знадобилося для погашення заборгованості підконтрольного Сергію Курченку Брокбізнесбанку перед Ощадбанком за договором про підтвердження резервного акредитива від 29 січня 2014 року.

Дніпровський райсуд Києва дозволив Ощадбанку примусово стягнути з компанії Ksandro Enterprise LTD (Віргінські острови) заставу для погашення заборгованості в сумі 8,4 млн доларів.

Про це йдеться в ухвалі суду від 8 вересня, повідомляють у понеділок 26 вересня "Українські новини".

Згідно з повідомленням, 28 січня 2015 року Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України вирішив стягнути заставу за договором, укладеним між Ощадбанком і Ksandro Enterprise, а саме 10,555 тис. тонн бензину А-95 вартістю 10,4 млн доларів і 2,33 тис. тонн дизпалива вартістю 2,1 млн доларів.

Стягнення застави знадобилося для погашення заборгованості підконтрольного Сергію Курченку Брокбізнесбанку перед Ощадбанком за договором про підтвердження резервного акредитива від 29 січня 2014 року. Станом на 15 серпня 2014 року заборгованість становила 8,378 млн доларів.

Застава перебувала на зберіганні в ДП "Феодосійське підприємство з забезпечення нафтопродуктами" за адресою: АР Крим, Феодосія, вул. Геологічна, 2.

Арбітражний суд дозволив Ощадбанку стягнути цю заставу шляхом продажу іншій особі-покупцеві. З Ksandro Enterprise було вирішено стягнути 44,3 тис. доларів на відшкодування витрат, зазнаних Ощадбанком у зв'язку з захистом своїх інтересів.

З матеріалів справи випливає, що боржник станом на день розгляду клопотання також перебуває в Криму за тією ж адресою.

У зв'язку з тим, що боржник добровільно не виконав рішення арбітражного суду, банк звернувся спочатку в Апеляційний суд Києва, а потім у Дніпровський районний суд Києва. Дніпровський райсуд своїм рішенням від 8 вересня дозволив Ощадбанку примусово стягнути предмет застави за договором.

Як повідомлялося, згідно з даними Генеральної прокуратури, Курченко з 2012 року по лютий 2014 року організував придбання нафтопродуктів на світовому ринку від імені низки офшорних компаній, серед яких – Ksandro Enterprise. Так, Генеральна прокуратура України оголосила Курченка у міжнародний розшук в квітні 2014 року. За даними міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, проти нього було відкрито 11 кримінальних проваджень.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus