Суд Франції ухвалив рішення екстрадувати банкіра Аблязова в Росію чи Україну

09.01.2014 15:54

Суд Франції ухвалив рішення екстрадувати банкіра Аблязова в Росію чи Україну

Французький суд сьогодні ухвалив екстрадувати побіжного банкіра Мухтара Аблязова в Україні чи в Росію, при цьому пріоритет віддається російській стороні. Таким чином, суд підтримав вимогу прокуратури, заявлену 12 грудня, екстрадувати Аблязова в одну з цих країн.

Французький суд сьогодні ухвалив екстрадувати побіжного банкіра Мухтара Аблязова в Україні чи в Росію, при цьому пріоритет віддається російській стороні.

Про це передає РИА "Новости" з посиланням на агентство Франс Прес.

Таким чином, суд підтримав вимогу прокуратури, заявлену 12 грудня, екстрадувати Аблязова в одну з цих країн.

Екс-глава ради директорів БТА Банку громадянин Казахстану Аблязов був затриманий у Франції 31 липня 2013 на Лазурному березі. Видачі банкіра домагалися три країни: Росія, Україна і Казахстан, при цьому угоди про екстрадицію між Казахстаном і Францією немає.

Як повідомлялося, влада Казахстану розшукували Аблязова за розкрадання 5 млрд доларів з БТА Банку. У лютому 2009 року БТА Банк, опинився в складній фінансовій ситуації, був націоналізований владою Казахстану, а Аблязов, побоюючись арешту, втік до Лондона.

Пізніше до розшуку Аблязова за різні махінації приєдналися Україна, Росія і Киргизстан.

Влітку 2013 року Аблязова затримали у Франції, в передмісті Канн. У листопаді Українська Гельсінська спілка з прав людини і проект "Без кордонів" оприлюднили відкритого звернення до французької сторони з проханням не видавати Україні Аблязова.

У свою чергу захист казахського олігарха і опозиціонера Мухтара Аблязова, що знаходиться під вартою у в'язниці міста Екс-ан-Прованс на півдні Франції подала позов проти України. Захист вимагає припинити справу про екстрадицію Аблязова, так як, на думку адвокатів, у справі присутні численні правові порушення.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus