Суд над Плотницьким у Києві триватиме не менш як півроку, вважає прокурор

30.09.2016 14:00

Суд над Плотницьким у Києві триватиме не менш як півроку, вважає прокурор

Суд у справі проти ватажка терористичної організації "ЛНР" Ігоря Плотницького триватиме близько півроку. Про це заявив журналістам державний обвинувач у справі Плотницького, прокурор Євген Бутько перед початком засідання Подільського районного суду Києва, який сьогодні має розглядати справу проти ватажка "ЛНР".

Суд у справі проти ватажка терористичної організації "ЛНР" Ігоря Плотницького триватиме близько півроку. Про це заявив журналістам державний обвинувач у справі Плотницького, прокурор Євген Бутько перед початком засідання Подільського районного суду Києва, який сьогодні має розглядати справу проти ватажка "ЛНР", передає УНІАН.

Прокурор зазначив, що звернеться до суду з клопотанням про допит 17 свідків. Здебільшого це військові, які були свідками викрадення Надії Савченко та скоєння Плотницьким терактів.

"Заплановано допит 17 свідків, допит потерпілих, дослідження доказів, після чого суд прийматиме рішення. Свідки вже були допитані слідчими під час досудового розслідування. Це переважно військові. Якщо свідки з`являтимуться на кожне судове засідання, процес пройде швидко, десь за півроку", - сказав прокурор.

Крім того, колегія Подільського райсуду призначила до розгляду по суті справу Плотницького. Перше засідання по суті має розпочатися о 17.00 10 жовтня. Колегія суддів Подільського райсуду також задовольнила клопотання прокурора Євгена Дудка про виклик у судове засідання свідків та потерпілих у справі.

Серед свідків – народний депутат Сергій Мельничук.

Потерпілими є родина Савченко – Надія Савченко, а також її сестра та мати.

Слід також зазначити, що на сьогоднішнє судове засідання Плотницький був запрошений через публікацію повістки в газеті "Урядовий кур’єр". Цього вимагає процедура заочного судового процесу.

На наступне засідання Плотницького також викликатимуть через публікацію повістки в "Урядовому кур’єрі".

Адвокат Плотницького Олег Перетятько, призначений із центру безоплатної правової допомоги, каже, що процес буде непростий і довготривалий.

Він зазначив, що йому важко давати будь-які прогнози щодо справи та власної тактики захисту, оскільки йому не вдалося встановити контакт зі своїм підзахисним. Але він намагатиметься це зробити.

"Справа може затягнутися, на який період часу - не можу сказати, оскільки я не з`ясував позицію свого підзахисного, тому що не маю з ним зв`язку. Справа буде йти довго, оскільки є багато свідків. Я намагатимуся вийти на свого підзахисного, щоб узгодити з ним позицію захисту", - сказав адвокат.

Як повідомлялось, 31 серпня Подільський райсуд Києва дозволив проведення заочного розгляду справи проти ватажка "ЛНР" Плотницького.

Плотницького обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.2 ст.258 (терористичний акт) та ч.3 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу.

17 червня 2014 року за злочинним наказом Плотницького бойовики очолюваного ним незаконного збройного формування "батальйон "Зоря" здійснили збройний напад на військовослужбовців 24-го батальйону територіальної оборони "Айдар" Збройних сил України та захопили в полон старшого лейтенанта ЗСУ Надію Савченко. 23 червня Савченко незаконно було переправлено через державний кордон України на територію Російської Федерації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus