Суд повернув 283 млн гривень державному "Родовід Банку", незаконно виплачені Фірташу за депозит під 43% річних

30.09.2016 00:00

Суд повернув 283 млн гривень державному "Родовід Банку", незаконно виплачені Фірташу за депозит під 43% річних

Йдеться про 283 млн гривень, які ПрАТ "Укргаз-Енерго" заробило на депозиті в "Родовід" Банку під 48% річних. 50% акцій ПрАТ "Укргаз-Енерго" належать кіпрській Centragas Holding Limited, бенефіціаром якої вважається Дмитро Фірташ (раніше акції належали компанії "Росукренерго"). Власником інших 50% був "Нафтогаз".

Київський господарський суд задовольнив позов Генеральної прокуратури України про повернення на користь державного ПАТ "Родовід Банку" безпідставно стягнутих коштів на суму понад 283 млн гривень. Про це повідомляє офіційний сайт Генпрокуратури.

Згідно з повідомленням, встановлено, що на підставі незаконної угоди, яка визнана судом першої інстанції недійсною, на користь комерційної структури банком виплачено 283 млн гривень. Судами позов прокурора задоволено повністю. Зазначені кошти було вирішено стягнути на користь публічного акціонерного товариства "Родовід Банк".

Своєю чергою відповідачі звернулися в суд з заявою про перегляд судових рішень про задоволення позову "за нововиявленими обставинами". Однак, погодившись з доводами Генеральної прокуратури України, Київський апеляційний господарський суд 26 вересня 2016 року залишив цю заяву без задоволення, а судові рішення про стягнення на користь державного банку 283 млн гривень - без змін.

Як уточнює Finbalance, йдеться про 283 млн гривень, які ПрАТ "Укргаз-Енерго" заробило на депозиті в "Родовід Банку" під 48% річних:

"50% акцій ПрАТ "Укргаз-Енерго" належать кіпрській Centragas Holding Limited, бенефіціаром якої вважається Дмитро Фірташ (раніше акції належали компанії "РосУкрЕнерго"). Власником інших 50% був "Нафтогаз", проте в листопаді 2013 року пакет НАКу зменшився до 0 (було рішення суду, за яким "Нафтогаз" мав віддати свої акції для "Укргаз-Енерго")".

Довідка

"Родовід Банк" (Київ) працює на ринку України з 1990 року та належить до групи великих банків. У 2009 році банк був докапіталізований за участю держави на 12,3 млрд гривень, в результаті чого Міністерство фінансів стало власником 99,9907% акцій банку.

До справи про банкрутство банку за часів Януковича намагалися притягти Юлію Тимошенко.

2012 року установу повністю перетворили на санаційний банк, який працював з проблемними активами "Ощадбанку", "Укрексімбанку", "Укргазбанку" та банку "Київ".

В лютому 2016-го Національний банк України та Міністерство фінансів вирішили відмовитись від використання ПАТ "Родовід Банк". Згідно з постановою НБУ №107, "Родовід Банк" визнано неплатоспроможним та передано до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus