Суд відмовився розпочати процес над Януковичем за розгін Майдану 30 листопада

12.01.2014 08:10

Суд відмовився розпочати процес над Януковичем за розгін Майдану 30 листопада

Український суд відмовився розпочати судовий процес над президентом Віктором Януковичем за події силового розгону демонстрантів 30 листопада в Києві. Про це повідомив дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій, який подавав відповідну позовну заяву. За його даними, суддя за зачиненими дверима розглянув усі наявні в справі докази і вважає їх недостатніми.

Український суд відмовився розпочати судовий процес над президентом Віктором Януковичем за події силового розгону демонстрантів 30 листопада в Києві. Про це повідомив дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій, який подавав відповідну позовну заяву, передає Радіо "Свобода".

За його даними, суддя навіть без відкриття провадження в справі, виклику заявлених свідків, підозрюваних і постраждалих, за зачиненими дверима розглянув усі наявні в справі докази і вважає їх недостатніми. Суддя повернув позов правозахиснику.

"Зазначені обставини грубо порушують конституційне право громадянина на захист у суді і вкотре доводять, що суду в Україні немає. Каста недоторканих міністрів, прокурорів на чолі з президентом поки що можуть залишитись безкарними", – вважає Купрій.

Правозахисник повідомив, що він подав до Європейського суду з прав людини відповідну скаргу. "У разі розгляду цієї скарги за прискореною процедурою, суд над Януковичем може розпочатись ще до виборів президента у 2015 році", – сказав Купрій.

Нагадаємо, 9 грудня 2013 року Віталій Купрій подав до Вищого адміністративного суду України позов про визнання протиправною бездіяльність президента Віктора Януковича, який не звільняє із займаної посади міністра внутрішніх справ України та не вживає заходів для притягнення до відповідальності тих, хто винен у побитті мирних демонстрантів у Києві 30 листопада.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus