Суд виніс вирок чотирьом обвинуваченим у справі про захоплення Харківської ОДА в 2014 році

17.10.2016 20:00

Суд виніс вирок чотирьом обвинуваченим у справі про захоплення Харківської ОДА в 2014 році

Київський районний суд м. Харкова виніс вирок чотирьом учасникам захоплення будівлі Харківської обласної державної адміністрації на початку квітня 2014 року - двох засудили до 5 років позбавлення волі, ще двох - до такого ж строку із іспитовим строком 3 роки. Таке рішення ухвалив 17 жовтня Київський районний суд м. Харкова.

Київський районний суд м. Харкова виніс вирок чотирьом учасникам захоплення будівлі Харківської обласної державної адміністрації на початку квітня 2014 року - двох засудили до 5 років позбавлення волі, ще двох - до такого ж строку із іспитовим строком 3 роки. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

"Двох чоловіків (1983 та 1987 рр. н.) засуджено до 5 років позбавлення волі. Ще двох зловмисників (1986 та 1983 рр. н.) до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки", - йдеться у повідомленні.

Таке рішення ухвалив 17 жовтня Київський районний суд м. Харкова.

Згаданих чотирьох осіб судили за ч. 1 ст. 294 КК України (Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також активна участь у масових заворушеннях).

За інформацією начальника відділу прокуратури області Ігоря Чуба, всього у кримінальних провадженнях за тими подіями обвинувачується 64 особи.

Тим часом прокуратура в Харкові оскаржила можливість внесення застави для учасників захоплення ОДА у квітні 2014 року.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області із посиланням на начальника управління прокуратури області Олександра Шевченка.

За його словами, 17 жовтня прокуратура Харківської області подала апеляцію на рішення Київського районного суду Харкова, який установив можливість внесення застави підозрюваними в організації та активній участі в масових заворушеннях, що завершилися захопленням Харківської обласної державної адміністрації у квітні 2014 року (ч.1 ст. 294 ККУ).

Прокурор додав, що минулого тижня суд у попередньому засіданні (у зв’язку зі зміною судді) розглянув питання продовження запобіжного заходу двом підозрюваним. Прокуратура наполягала на продовженні тримання під вартою учасників масових заворушеннях без права внесення застави. Однак суд, погодившись з мірою запобіжного заходу, встановив можливість внесення застави у розмірі понад 206 тис грн кожному.

Наразі апеляційна скарга прокуратури не призначена до розгляду.

Як повідомлялося, 12 жовтня в Харкові суд встановив двом лідерам харківського Антимайдану Спартаку Головачову та Єгору Логвинову, яких підозрюють в активній участі в захопленні будівлі ОДА у квітні 2014 року, заставу в розмірі 206,7 тис грн. 13 жовтня Головачов вийшов на свободу, сплативши заставу.

Нагадаємо, 6 і 7 квітня 2014 року перед будинком Харківської ОДА відбулися мітинги і демонстрації, які спочатку мали мирний характер, але переросли в масові заворушення із захопленням будівлі облдержадміністрації і проголошенням "Харківської Народної Республіки". Внаслідок антитерористичної операції 8 квітня спецпідрозділи МВС України звільнили адміністративну будівлю та затримали 65 осіб, всіх їх судили за організацію масових заворушень.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus