Суд з обрання запобіжного заходу Краснову перенесли на 2 березня. Шелест відпустили під домашній арешт

01.03.2016 23:00

Суд з обрання запобіжного заходу Краснову перенесли на 2 березня. Шелест відпустили під домашній арешт

Засідання Шевченківського районного суду м.Києва щодо обрання запобіжного заходу для затриманого під Києвом глави ГК "Азов-Крим" Станіславу Краснову продовжиться в середу, 2 березня. Таке рішення суддя Валентина Малиновська оголосила на засіданні у вівторок, 1 березня.

Засідання Шевченківського районного суду м.Києва щодо обрання запобіжного заходу для затриманого під Києвом глави ГК "Азов-Крим" Станіславу Краснову продовжиться в середу, 2 березня.

Адвокат Краснова заявив про відвід судді

Таке рішення суддя Валентина Малиновська оголосила на засіданні у вівторок, 1 березня, передає УНІАН.

Під час засідання адвокат Краснова вимагав провести повне медобстеження свого підзахисного. Двічі під час засідання Краснову викликали "швидку допомогу", медики констатували у підсудного гематоми і висловили підозру на струс мозку. Адвокат затриманого при цьому заявив, що Краснов не отримує в СІЗО їжі.

З урахуванням стану Краснова суддя вирішила перенести засідання на середу. Підсудного госпіталізують для обстеження.

Водночас у ході засідання з обрання запобіжного заходу для дівчини Краснова Оксани Шелест суддя Шевченківського райсуду визначила для Шелест захід у вигляді домашнього арешту з 22:00 до 6:00. Цього вимагала сторона захисту.

Обидва судові засідання проходили в одній будівлі. Під стінами суду акцію проводили кілька десятків представників ГК "Азов".

У вівторок закінчується 72-годинний термін, протягом якого затриманим представникам ГК "Азов" має бути обрано запобіжний захід.

Адвокат Краснова заявив про відвід судді

Адвокат керівника Цивільного корпусу "Азов-Крим" Станіслава Краснова Андрій Мамалига заявив про відвід судді Валентини Малиновської.

"У зв'язку з тим, що ви ставите інтереси прокуратури, сторони обвинувачення, вище за інтереси, здоров'я і життя громадян України, я вимушений вам заявити відвід у зв'язку з вашим упередженим ставленням до затриманого", - сказав він.

Лікарі швидкої допомоги оглянули Краснова і рекомендували госпіталізувати його через те, що є підозра на черепно-мозкову травму в підозрюваного.

Адвокати заявили клопотання в межах статті 206 щодо вирішення питання про можливість участі у судовому засіданні підозрюваного за медичними показниками.

Суддя, вислухавши аргументи сторін, ухвалила рішення одночасно розглянути клопотання сторони обвинувачення про обрання міри запобіжного заходу Краснову і клопотання сторони захисту в межах статті 206. Таке рішення не сподобалося адвокатам підозрюваного. Вони хотіли, щоб суддя спершу розглянула можливість участі Краснова у судовому засіданні, а потім повернулася до розгляду клопотання про обрання міри запобіжного заходу.

Як повідомлялося, в ніч проти 28 лютого 2016 року співробітники СБУ затримали в Київській області Краснова і Шелест. Пізніше голову "Азов-Крим" помістили в СІЗО СБУ.

У СБУ заявили, що Краснов співпрацює з РФ з 2014 року і передав своєму куратору списки полку МВС України "Азов". Зокрема, 10-13 лютого голова "Азов-Крим" перебував у Бєларусі, де зустрічався зі своїм російським куратором, прізвище якого відоме спецслужбам. У СБУ також заявили, що спецслужби РФ поставили Краснову завдання підготувати вбивство активіста в Херсонській області на адмінкордоні з окупованим Кримом, щоб дестабілізувати ситуацію і дати російській стороні привід для вторгнення в Херсонську область; при цьому відповідальність лягла б на активістів і полк "Азов".

Крім того, в СБУ заявили про знайдену в Київській області схованку зі зброєю, ймовірно, закладену Красновим. Затримання відбулося поруч зі схованкою. "У схованці було знайдено і вилучено пластичну вибухівку в тротиловому еквіваленті приблизно 42 кг... Також було вилучено 5 корпусів бойових гранат, 6 механізмів до детонаторів, а також 10 детонаторів", - заявив керівник апарату представника СБУ Олександр Ткачук.

Адвокат Краснова Андрій Мамалига заявив, що його підзахисного катували в лісі і на допиті в СБУ, намагаючись отримати свідчення про нібито заховану зброю. Адвокат також поінформував, що у Краснова були представники омбудсмена, які відзняли і описали побої.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus