Сущенка можуть обміняти на російського шпигуна, каже Полозов

10.10.2016 16:00

Сущенка можуть обміняти на російського шпигуна, каже Полозов

Не виключено, що затриманого Росією у Москві власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка обміняють на затриманого нещодавно в Рівному агента головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації. Таку думку висловив відомий російський адвокат Микола Полозов у ефірі "112 Україна".

Не виключено, що затриманого Росією у Москві власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка обміняють на затриманого нещодавно в Рівному агента головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації. Таку думку висловив відомий російський адвокат Микола Полозов у ефірі "112 Україна", пише Укрінформ.

Захист сина Джемілєва оскаржив рішення російського суду

"Я вважаю, що обмін можливий... Для спецслужб важливе не стільки громадянство, скільки користь та необхідність того чи іншого шпигуна чи агента. Тому, на мій погляд, цей схоплений СБУ шпигун може стати матеріалом для обміну Сущенка", - сказав Полозов.

Він нагадав, що Росія майже завжди не поспішає з допуском консула до того чи іншого політв’язня. Зокрема, додав правозахисник, до Надії Савченко свого часу українського консула також не пускали понад тиждень.

Полозов повідомив, що на сьогодні адвокат неправомірно затриманого журналіста "Укрінформу" Марк Фейгін перебуває в СІЗО "Лефортово", де планує зустрітися з журналістом.

"Потрапити до підзахисного у "Лефортово" є великою проблемою. Там існують спеціальні технології, які відрізняються від інших СІЗО. "Лефортово" не підпорядковується московському управлінню служби виконання покарання, а підпорядковується безпосередньо федеральній службі. Вони встановили свої правила, які ніхто зрозуміти не може", - наголосив Полозов.

Він розповів, що у цьому СІЗО у всіх адвокатів забирають посвідчення, а потім самі вирішують, кого пустити, а кого не пускати до підзахисних.

"У "Лефортово" утримують велику кількість людей, які цікавлять ФСБ, так звані "статусні" кримінальні справи, і, на мій погляд, це штучне обмеження права на відвідування консулом чи зустріч з адвокатом. Але влада не хоче на це впливати", - сказав Полозов.

Водночас, відповідаючи на запитання щодо перспектив справи Сущенка, він наголосив, що у правах, які пов’язані з переслідуванням українських політичних в’язнів на території Росії чи в Криму, суду немає взагалі як інституту.

"Є люди у мантіях, які виконують завчасно встановлене замовлення, тому, на мій погляд, якщо ми говоримо про якісь юридичні перспективи, то ми лукавимо", - додав правозахисник.

На його думку, справа Сущенка має отримати максимальний медійний розголос.

"Єдиний спосіб визволити - міжнародний тиск на керівництво РФ, бо зсередини тиснути немає сенсу", - вважає Полозов.

Стало відомо, що 9 жовтня співробітники контррозвідки Служби безпеки України затримали в Рівному агента головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації. Шпигуном виявився громадянин України, який постійно проживає в Росії. Він мав завербувати одного зі старших офіцерів штабу Сухопутних військ ЗСУ.

За передачу документів з грифом "таємно" та "цілком таємно", що стосуються бойової підготовки, озброєння, мобілізаційного розгортання та військового співробітництва Збройних Сил України з іноземними партнерами, агент ГРУ повинен був запропонувати українському офіцеру та його родині російське громадянство, а також гроші. Сума залежала від актуальності та важливості військових секретів.

Кореспондент "Укрінформу" у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці - до 30 листопада. Всупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку було відмовлено в основному праві побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред'явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus