Сущенка судитимуть закрито. Фейгіна пустять, а консула - ні

11.10.2016 23:00

Сущенка судитимуть закрито. Фейгіна пустять, а консула - ні

Український консул не зможе потрапити на судові засідання стосовно затриманого ФСБ українського журналіста Романа Сущенка. Про це повідомив радник з консульських питань посольства України в РФ Геннадій Брескаленко. "Але на судах буде адвокат - Марк Фейгін, він братиме офіційну участь", - сказав Брескаленко.

Український консул не зможе потрапити на судові засідання стосовно затриманого ФСБ українського журналіста Романа Сущенка. Про це у вівторок, 11 жовтня 2016 року, повідомив радник з консульських питань посольства України в РФ Геннадій Брескаленко, передає "Громадське ТБ".

"Якщо справи за такими статтями (звинувачення у шпигунстві - ред.), то суди проходять у закритому режимі. Консулів на ці судові засідання не пускають. Але на судах буде адвокат - Марк Фейгін, він братиме офіційну участь", - сказав Брескаленко.

Він також зазначив, що в Росії порушили норми допуску консула до затриманого Сущенка.

"Згідно з законодавством, є консульська конвенція, консулів мають допускати протягом чотирьох діб після затримання. Ви знаєте, що ми звертались в усі російські інстанції, до уповноваженого з прав людини, на адресу слідчого управління. Завдяки нашій наполегливості, ми отримали дозвіл на його відвідування", - зазначив дипломат.

Брескаленко додав, що Сущенко зараз перебуває в СІЗО ФСБ "Лєфортово" у Москві, стан його здоров'я є задовільним.

"Ми продовжуємо усіма засобами доводити його невинуватість", - наголосив представник посольства.

Консул вперше зустрівся із Сущенком лише 10 жовтня, Фейгін - 4-го.

За словами самого журналіста, він вже схуд на 6 кг. У першу добу після затримання йому не давали ані води, ані їжі.

Своєї провини Сущенко не визнає.

Довідка. Викрадення Сущенка у Москві

2 жовтня члени Громадської спостережної комісії Москви виявили cпівробітника агенції "Укрінформ" Сущенка у "Лефортово", котрого Лефортовський суд Москви заарештував за звинуваченням у "шпигунстві" (стаття 276 КК РФ). Він там перебував орієнтовно з 30 вересня.

Сущенко працює в "Укрінформі" з 2002 року, власним кореспондентом агенції у Франції - з 2010-го.

3 жовтня агенція назвала затримання Сущенко "спланованою провокацією", а також повідомило про те, що сам журналіст прибув до Москви з приватним візитом, оскільки перебував у відпустці, й збирався відвідати там своїх родичів: "Наголошуємо, що Роман на момент затримання перебував у відпустці і прибув до Москви в приватних цілях. Він був затриманий в Москві в день прибуття і, в порушення всіх міжнародних правил, про його затримання російська сторона не повідомила нікому - ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв'язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова "затримали".

Адвокат Микола Полозов, який спеціалізується на захисті українських політв'язнів на території РФ, кваліфікував затримання Сущенко як "викрадення".

Мінінформполітики України відразу підтвердило інформацію про затримання журналіста Сущенка. У відомстві зазначили, що юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин і причин затримання. А в ФСБ заявили, що український журналіст Сущенко - нібито є "кадровим співробітником" української військової розвідки ГУР та "полковником", котрий збирав таємну інформацію про російські збройні сили та новостворену путінську "гвардію": "Порушено справу за статтею "шпигунство". В самому факті арешту у ФСБ не вбачають нічого особливого: "Звичайна робота спецслужб".

У ГУР спростували звинувачення ФСБ, зазначивши, що це "абсолютно не відповідає дійсності".

Пізніше стало відомо, що російський суд заарештував Сущенка на два місяці.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus