"Свободівець" оскаржив у суді постанову ВР про держбюджет-2014

12.01.2014 08:10

"Свободівець" оскаржив у суді постанову ВР про держбюджет-2014

Народний депутат України Ігор Швайка (фракція "Свобода") звернувся до Вищого адміністративного суду України з позовом про визнання незаконною та скасування постанови Верховної Ради від 19 грудня 2013 року "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

Народний депутат України Ігор Швайка (фракція "Свобода") звернувся до Вищого адміністративного суду України з позовом про визнання незаконною та скасування постанови Верховної Ради від 19 грудня 2013 року "Про Державний бюджет України на 2014 рік", передає "Інтерфакс-Україна".

"По-перше, Кабмін подав проект на розгляд парламенту з порушенням термінів через свої фобії щодо ціни на газ та холуйську практику озиратися на Кремль. По-друге, Верховна Рада ухвалила постанову з порушеннями закону про регламент. Саме тому я звернувся до суду з позовом на протиправні дії парламенту під час ухвалення бюджету на 2014 рік", - цитує Швайку його прес-служба.

За словами парламентаря, постанова Верховної Ради від 19 грудня 2013 р. передбачає ухвалення держбюджету без повного обговорення і трьох читань, передбачених законом. На думку Швайки, це позбавляє народних депутатів права на внесення поправок, пропозицій та зауважень, а також права на можливість взяти участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, головуючому на засіданні, виступити з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування тощо.

"Зазначені права гарантовані законом України "Про статус народного депутата України" та статтями 155-159 закону України "Про Регламент Верховної Ради України". Тому постанову №717-VII ("Про Державний бюджет України на 2014 рік" - ред.) можна вважати незаконною і такою, яку потрібно скасувати", - вважає Швайка.

Як повідомлялося, 19 грудня Верховна Рада ухвалила постанову "Про Державний бюджет України на 2014 рік", згідно з якою парламент 16 січня має розглянути законопроект про держбюджет з пропозиціями профільного комітету й ухвалити його в цілому.

Постанова також передбачає, що найпізніше 8 січня парламент має розглянути законопроект про держбюджет на 2014 рік, сформувати пропозиції до проекту закону та подати їх до бюджетного комітету. Пропозиції, що надійшли після 12.00 8 січня 2014 року, комітет Верховної Ради з питань бюджету не розглядатиме.

До 10.00 16 січня комітет Верховної Ради з питань бюджету за участю уповноважених представників Кабміну має підготувати пропозиції до законопроекту про держбюджет-2014 і подати такі пропозиції на розгляд парламенту.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus