Сворак розказала про катування в полоні "ЛНРівців" та готова пройти поліграф у СБУ

11.01.2017 20:00

Сворак розказала про катування в полоні "ЛНРівців" та готова пройти поліграф у СБУ

Ольга Сворак, яку звільнили з полону бойовиків з угруповання "ЛНР", заявляє, що зазнала катувань. Крім того, терористи забрали і не повернули їй паспорт, посвідчення, телефон та ноутбук, а от валізою з одягом не зацікавилися. Про це Сворак повідомила в Івано-Франківську на прес-конференції, відповідаючи на запитання про те, як їй вдалося повернутися з полону з валізою.

Ольга Сворак, яку звільнили з полону бойовиків з угруповання "ЛНР", заявляє, що зазнала катувань. Крім того, терористи забрали і не повернули їй паспорт, посвідчення, телефон та ноутбук, а от валізою з одягом не зацікавилися.

Про це Сворак повідомила в Івано-Франківську на прес-конференції, відповідаючи на запитання про те, як їй вдалося повернутися з полону з валізою, передає "Укрінформ".

"Звідки синці? Бо щодня по 7-9 годин мене допитували. З мішком на голові піднімали з підвалу на допити і з мішком на голові виводили. Про методи катування мені неприємно згадувати. Стосовно моїх речей. Мої важливі речі там залишились, а це - ноутбук, телефон, паспорт громадянина України, посвідчення. Особисті речі мені віддали. Їм вони не були цікавими. Я жінка, і не була там військовополоненою. Навіть "ЛНР" не потрібні мої жіночі сукенки", - розповіла Сворак.

Вона стверджує, що перебувала не лише у Луганському СІЗО, а й у підвалі "МДБ ЛНР", де і було зняте відео. Катувань, каже, зазнала, бо на її телефоні звучала українська музика та й футболку мала з гербом України.

За її словами, на територію, окуповану бойовиками-"ЛНРівцями", вона потрапила навесні з місією – допомагати людям, які перебувають на лінії розмежування. Аби їй довіряли, вона вигадала "легенду про кохання". Ця "легенда", каже, і є на славнозвісному фото. Пізніше, за словами Сворак, той чоловік і передав її спецслужбам "ЛНР".

Сворак запевняє, що вона не має відношення до жодних політичних ігор і взагалі не знала, що до її звільнення причетна Надія Савченко.

"26 грудня мене забрали з Луганського СІЗО. Звільнили мене, точніше, передали Рубану, 27 грудня. Хто мене звільняє, я не знала. Звичайно, я вдячна Савченко, що вона була до цього причетна. Втім, до жодних політичних баталій чи ігор я не маю відношення", - заявила Сворак.

"Про саме звільнення я не знала. Я їхала так само, як мене й возили, з мішком на голові та наручниками. Коли мене привезли, я зрозуміла, що стала маріонеткою в якихось політичних іграх, про які й не здогадувалась. Я перебувала у великому інформаційному вакуумі. Щоб не було якихось сумнівів, що я щось зробила не так, даю згоду на проходження поліграфа в СБУ. Я працювала на користь України", - стверджує Сворак.

Зазначимо, що звільнення Сворак викликало дискусії у журналістському середовищі Івано-Франківська. Представників ЗМІ обурило те, що Сворак "сама повіялася в Луганськ до свого коханого бойовика і тепер скаржиться, що там – "не курорт". У редакції видання "Голос-інфо", де Сворак працювала позаштатним кореспондентом, запевнили, що не давали їй жодного редакційного завдання на території Луганської області.

Нагадаємо, що українська сторона передала 15 осіб зі списку бойовиків у надії, що Росія розблокує процес звільнення 58 українських заручників, яких утримують на непідконтрольних територіях. Бойовики ОРДО спочатку заявили, що у відповідь на передачу Києвом 15 полонених нікого не віддадуть, проте пізніше передумали, й 27 грудня 2016 року відпустили двох полонених жінок Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак, як заявили керівники угруповань "Д/ЛНР", заради депутата Надії Савченко (так, наприклад, 23 грудня член гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко поінформувала, що питання про звільнення бойовиками заручників було знову зірвано).

27 грудня 2016 року представники угруповань "ДНР" та "ЛНР" заявили, що на двох готові повернути Україні 47 заручників в обмін на 690 підозрюваних в тероризмі громадян. Втім, варто звернути увагу, що раніше Савченко заявила про домовленість із бойовиками про обмін 226 затриманих на 52 українських бранців.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus